Steve Wozniak: Microsoft usnul na vavřínech a Apple bude muset bojovat

Spoluzakladatel Apple Steve Wozniak řekl, že jeho rival Microsoft poté, co si před velmi dlouhou dobou vybudoval dobré místo na trhu, usnul na vavřínech.

A kritikou opravdu nešetřil. Zkritizoval i Stevea Ballmera, který se chystá Microsoft během příštích dvanácti měsíců opustit. Ten prý jako generální ředitel nebyl tak výrazný jako Bill Gates.

wozniakMicrosoftRestingOnItsLaurel

Chválil si naopak na svém písečku. BBC řekl, že jedním z hlavních důvodů pro úspěch společnosti Apple bylo to, že navzdory tomu, že se jedná o velkou firmu, povedlo se jim zůstat svěží a inovativní. Rovněž vyjádřil svou podporu aktuálnímu generálnímu řediteli, kterým je Tim Cook.

„Steve Jobs měl velmi dobré podvědomí o tom, co dělá skvělou společnost a skvělé výrobky. Víceméně vybral Tima Cooka, aby se také postavil do této role, do této pozice,“ řekl Wozniak.

Ti, kdo kritizují Apple za to, že momentálně nepřichází s žádným významným novým produktem, by si prý měli uvědomit, že „velký pokrok pro lidstvo se neděje každý rok“.

Pro Apple to bude boj

Apple je jedním z průkopníků na trhu smartphonů a tabletů. Úspěch jeho iPhonu a iPadu byl v posledních letech velmi klíčovým faktorem v jeho růstu a rozšíření, nicméně společnost čelí rostoucí konkurenci – především od společnosti Samsung.

Jihokorejská firma přišla, aby se stala největším světovým výrobcem smartphonů. A svůj podíl na trhu rychle zvyšuje. Wozniak na to konto uvedl, že zatímco Apple měl skvělé produkty a technologie, bylo pro něj těžké se dostat zejména na rozvíjející se trhy, kde tak zbylo místo pro Samsung.

„Samsung má skvělé marketingové schopnosti. Rovněž má i distribuční kanály na mnoha trzích, na kterých Apple dříve nepůsobil, protože víceméně vyrůstal pod Macintoshem, který měl na světovém trhu nízké podíly,“ řekl Wozniak. „Pro Apple to bude znamenat boj. Budeme muset jít proti lidem, kteří již mají potřebné propojení, obchodní strategie a metodiky v jiných částech světa,“ dodal.

Zdroj: BBC

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

 • ING

  Nadpis je MS a v clanku o tom 3 vety, zvysok Apple

  • Miroslav Mirator Pavelek

   Stejně tak je v nadpisu i Steve Wozniak :)

   • Aneta Dufková

    Ano a teď už je tam přece i Apple, takže vše v pořádku :)

Nahoru