Steve Klabnik: Softwarový vývojář

Steve Klabnik je sofwarový vývojář. Stejně jako většina lidí žije v neustálém stavu změny. Navrhuje hodně softwarů. Jeho GitHub profil udává, že přispěl 2880 příspěvky do různých projektů v posledních 365 dnech. Jeho nejdelší série čítala 126 dní řadě. Čte spoustu filozofických knih. Většinou ty francouzské autory, nad nimiž se vám vždycky obrací oči. Má rád cestování. V jeho pase už mu moc volných stránek nezbývá. Trpělivě očekává pád kapitalismu a přeje si, aby jej nějak mohl urychlit.
Steve Klabnik

Jaký hardware používáte?

Právě teď jsem začal používat X1 Carbon pro veškerou mou práci. Jakmile narazím na nějaký hardware v maximální podobě, který mě nijak nespoutá, tak si ho koupím. Carbon je tomu už zatraceně blízko.

Předtím než jsem se začal více zajímat o svou osobní pracovní svobodu, byl jsem zarytým uživatelem Applu. Zbavil jsem se dokonce 13″ MacBooku Air, když jsem získal zmiňovaný X1 Carbon.

Až do letošního roku jsem neměl mobilní telefon. Teď mám iPhone 5. Za dva roky budu mít asi další.

Když chci jen tupě konzumovat obsah, tak používám iPad plné velikosti. Je to docela v pohodě pro čtení na webu, skvělé na PDFka a mé zábavné hry.

A co software?

Používám Arch Linux. Osmdesát procent svého času trávím ve Firefoxu a na xterm. Uvnitř xtermu mi běží bash, vim, git a irssi. Potřebuji se zlepšit v tmuxu.

Deset procent svého času trávím v Thunderbirdu na e-mailu.

Dalších osm procent času mi zabere práce s nástroji na ochranu soukromí, jako je Tor a SVS. A jedno procento několik náhodných věcí, které nepoužívám tak často, abych si na ně teď vzpomněl.

Občas potřebuji upravit obrázek a otevřu si Gimp nebo je potřeba otevřít nějaký dokument, který zvládne LibreOffice. Někdy dostanu rychlou zprávu na Pidgin.

Své prezentace píšu v Reveal.js. Na iPhonu většinou používám aplikaci IMessage a Twitter. Na iPadu hlavně trénuji s Duolingem a hraji ReRave.

Používám několik webových služeb, i když je většinou nahrazuji ekvivalentními desktopovými aplikacemi nebo kopiemi, které mi běží na mých vlastních serverech. Provozuji server Jabber a budu mít brzy plnou náhradu za Google Apps. Twitter a Duolingo jsou dva největší, které teď používám a pro něž ještě nemám adekvátní náhradu. Baví mě GitHub, ale dokázal bych se bez něj obejít.

Jaké by bylo vaše ideální nastavení?

Počítač, který skutečně funguje a pracuje správně dle mých představ většinu času. Hledal jsem docela dlouho, ale vypadá to, že takový ještě neexistuje. Ale člověk může snít.

Takže by mi stačil nějaký stroj, který má aspoň dobře fungující hardware a software. Lemote prostě nemá dost síly, aby mi byl maximálně užitečný.

Zdroj: https://steve.klabnik.usesthis.com/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru