Dnes vyšlo 15 článků

Steve Jobs přestal s LSD, když založil Apple

Steve Jobs přestal s LSD, když založil Apple

Steve Jobs se nikdy netajil tím, že na vysoké škole experimentoval s LSD. Kdysi dokonce řekl, že měl s touhle psychedelickou drogou hluboké zkušenosti a byla jednou ze dvou nebo tří nejdůležitějších věcí, které kdy v životě udělal. Ale nedávno se dostaly na povrch ještě doplňující informace.

Na CNN byl nedávno rozhovor se starým přítelem Stevea a zaměstnancem Apple – Danielem Kottkem. Rozpovídal se především o tom, jaké měli společné drogové zážitky. Prý se mu o tom nechtělo mluvit, když byl ještě Steve na živu, ale teď mu to přijde v pořádku.

Jaké byly začátky?

Jejich přátelství se rozvinulo na základě toho, že oba milovali knihu „Be Here Now“, která pojednávala o psychedelicích a duši. Oba rovněž četli knihy o čakrách, lidské psychice a energii.

Na první zkušenost s LSD vzpomíná Kottke takto:

„Myslím, že když jsme poprvé vyzkoušeli LSD, kempovali jsme na pláži. Nepamatuji si, zda jsme vůbec měli rozdělaný oheň, vůbec si nepamatuju na to, co se dělo potom, jak se setmělo.“

Pak se zmínil o době, kdy Steve s LSD přestal. V sedmdesátých letech byla tato droga sice hodně populární, ale kolem roku 1976, kdy Jobs s Wozniakem založili Apple, se jí vzdal. Wozniak drogy nikdy nebral a Jobs se chtěl přizpůsobit.

„Jak začal s Applem, zaměřil všechnu svou energii na něj… a nepotřeboval na to psychedelika.“ 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru