Steve Jobs je vzorem Marka Zuckerberga, i ten totiž chce brát jen dolar ročně

Steve Jobs je vzorem Marka Zuckerberga, i ten totiž chce brát jen dolar ročně

V souvislosti s nástupem Facebooku na burzu jsme se dozvěděli mnoho nových a konkrétních věcí. Facebook svojí přihlášku podal již minulou středu a podle svého plánu chce prodat akcie za 5 miliard dolarů.

Hodnota celé společnosti by po vstupu na burzu mohla být odhadována až na 100 miliard dolarů. Kolik akcií chce Facebook prodat a jaká je jejich cena, jsme se však bohužel nedozvěděli.

Zakladatel fenomenální sociální sítě bude od příštího roku pokračovat ve šlépějích zesnulého zakladatele Applu Steva Jobse. Alespoň co se platu týče. Jobs totiž ve své společnosti pobíral roční výplatu ve výši jednoho dolaru. Za tuto odměnu pracoval už od roku 1997, tedy od svého návratu do společnosti jako výkonný ředitel. Mark Zuckerberg přistoupil na stejné podmínky…

Není to však nic nového. Symbolický plat pobírali i například zakladatelé Googlu Sergej Brin a Larry Page. Všem však nejvíce vydělávaly akcie.

Základní plat Zuckerberga činil v loňském roce přes 480 tisíc dolarů. Facebook nejvíce vydělával z reklamy, na níž získal přes 3,1 miliardy dolarů.

Zdroj: InsideFacebook.com

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru