Steve Jobs byl taky dítětem syrských uprchlíků

Nedávné teroristické útoky v Paříži a letadlo v Rusku, ve kterém vybuchlo TNT, podněcují svět k debatám o přísnějších kontrolách hranic. Migrační krize v Evropě se teď začíná brát dost vážně a dokonce lidé, kteří doposud s uprchlíky soucítili, by je v současnou chvíli nejraději vrátili pěkně domů.

A do této nálady proti imigrantům se na Twitteru šíří virální tweet o původu Steva Jobse. David Galbraith sdílel čerobílou fotografii Steva Jobse s titulkem „Dítě syrských migrantů“ už v září. Tehdy totiž svět obletěla fotka utopeného miminka a Galbraith se snažil lidem připomenout, čeho by imigranti jednoho dne mohli dosáhnout, kdybychom jim dali příležitost.

Tweet se však pořádně rozšířil až po událostech v Paříži. Má přes 15 000 retweetů a 8 000 lajků.

A Galbraith má pravdu. V biografii Steva Jobse, která vyšla v roce 2011, Walter Isaacson detailně popisuje Stevův původ. Narodil se nesezdanému páru, Joanně Schieble a Abdulfattahu Jandali. Schieble studovala vysokou školu a Jandali pocházel ze Sýrie a do USA přišel, aby si tam dodělal doktorský titul. Byla to nevhodná doba pro dítě, a tak ho dali k adopci.

Adoptivními rodiči se stali Paul Jobs a Clara Hagopian. Pojmenovali ho Steve. A víte co? Hagopian se sice narodila v New Jersey, ale byla také dítětem přistěhovalců.

Původ Steva Jobse je nám dobrým příkladem, že každá mince má dvě strany.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru