Dnes vyšlo 15 článků

Steam ve spolupráci s HTC představuje SteamVR – vlastní virtuální realitu

V minulém týdnu proběhla v Kalifonii, v San Franciscu pravidelná Game Developers Conference. Na této konferenci představil Steam ve spolupráci s HTC vlastní brýle, které poskytnou hráči prožitek z virtuální reality.

Tyto brýle (nebo taky helma, jak ji nazývají sami vývojáři) jsou součástí velké rodiny produktů, které Steam nazývá Universe. Tato rodina má obsahovat Steam Machine (herní konzole), Steam Link (streamovací zařízení, které přenese obraz ve full HD rozlišení do vaší televize přes domácí síť), Steam Controller (gamepad) a již zmiňované brýle SteamVR.

SteamVR

Brýle nabízí dvě obrazovky v rozlišení 1200×1080 pixelů s obnovovací frekvencí 90Hz a nabídne navíc laserové emitery, které nasnímají pokoj ve kterém hrajete a nabídne tak ještě realističtější a přesnější ovládání her. K těmto brýlím navíc budou přibaleny dva ovladače, které nahradí klávesnici a myš a přenesou do hry také pohyby rukou.

“Vývoj Steam ovladače nám poskytl základnu, na které jsme mohli stavět, takže teď můžeme nabídnout hmat a pohyb dohromady jako nedílnou součást zážitku z hraní na PC,”

SteamVR

Největší výhodou oproti Oculus Riftu, je právě přítomnost dvou laserových emiterů, který nasnímají místnost a přenesou tak do hry pohyb hráče. Skutečnost, že se bude moci hráč pohybovat po místnosti samozřejmě vyžaduje bezdrátové ovládání a i když Steam na GDC předvedl drátovou verzi svých brýlí, do prodeje půjde pouze ta bezdrátová.

Tyto emitory se nazývají Lighthouse a Steam má zatím připravený pouze hardware – nabízí ale developer’s kit a umožňuje tak každé společnosti, aby vyvinula vlastní software.

SteamVR

Brýle budou plně kompatibilní jak se Steam Machine tak i s obyčejnými počítači, na kterých budete mít nainstalovaný Steam. Kromě hraní her nabízí Steam také virtuální realitu během prohlížení Steam obchodu.

SteamVR se začne prodávat na podzim tohoto roku

 Zdroj: PCGamer, Wes Fenlon

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru