Dnes vyšlo 15 článků

Steam nabídne sdílení her s přáteli

Steam oslavil minulý rok svoje 10. narozeniny. Při této příležitosti odhalil službu Steam Family Sharing, která jednotlivým uživatelům Steamu umožňuje sdílet svoji herní knihovnu. A v brzké době bude dostupná všem.

Princip této služby je jednoduchý – vaši přátelé si budou moci „půjčit“ vaše hry. Budou moci získávat achievementy, budou mít vlastní ukládací pozice. Svoji knihovnu budete moci nabídnout až pěti přátelům a 10 zařízením. Ale má to i svoje háčky.

Například knihovnu bude moci používat jeden člověk najednou – pokud tedy budete zrovna něco hrát, tak váš přítel se na vaši knihovnu nedostane a naopak! Nemůžete si vybrat, jaké hry lze sdílet, sdílí se automaticky celá vaše knihovna.

steamfamilysharingTedy kromě výjimek – například se nebudou sdílet hry, které požadují účet ještě v jiné službě, platí se měsíčně nebo nejsou dostupné v dané oblasti.

Ke sdílení své herní knihovny je třeba další účty autorizovat. A to tím, že se přihlásíte na jejich zařízení ze svého účtu. Tím je zaručeno, že budete sdílet svoje hry s těmi, kterým skutečně důvěřujete.

Pokud vás to tedy zaujalo, tak sledujte tento odkaz. Již brzy by to mělo být přístupné veřejnosti.

zdroj: steampowered.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru