Steam chce porazit Twitch od společnosti Amazon, spouští Steam Broadcasting

Steam chce porazit Twitch od společnosti Amazon, spouští Steam Broadcasting

Společnost Valve představila světu službu Steam Broadcasting, která by měla být obdobou populární služby Twitch, která slouží ke streamování herních videí od hráčů počítačových her.

Twitch vznikl docela nedávno – v roce 2011 koupila letos společnost Amazon za necelou 1 miliardu dolarů (asi 20 miliard korun) a za tuto částku získala 55 milionů unikátních uživatelů, kteří tento web navštíví každý měsíc. Na ty zde čeká 15 miliard minut videí, o která se stará přes 1 milion tvůrců a jejich počet pravidelně navyšuje. Twitch tak zase částečně konkuroval službě YouTube a Vimeo, kam byli hráčí zvyklí umísťovat nejčastěji svá videa – zejména z her jako jsou Minecraft, Fifa, Battlefield, GuildWars a také z herních stříleček.

Steam zatím zcela ignoruje mobilní platformy a streamy se nikde nearchivují. Přátelé vás tak mohou sledovat pouze živě, ne ze záznamu. Broadcasting je však teprve v beta verzi. Ve finále ale snad Steam Broadcasting tyto vychytávky bude obsahovat také. Uvidíme, necháme se překvapit.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru