Dnes vyšlo 15 článků

Steaky z 3D tiskárny: napodobují svalovou i tukovou tkáň

Steaky z 3D tiskárny: napodobují svalovou i tukovou tkáň

Izraelský startup Redefine Meat pracuje na vytvoření dokonalého steaku bez masa pomocí 3D tisku.  

Alternativní masný průmysl zažívá boom. Hodnota startupu se má do roku 2026 dostat na 8,1 miliardy dolarů. Klobása, mleté a hovězí maso jsou již běžnou praxí a jsou k dostání na mnoha místech. Nicméně maso v podobě steaku se na trhu alternativních masen ještě neobjevilo. Sturktura svalů a tuku je velmi těžce napodobitelná a výroba tudíž problematická. Izraelský start-up Redefine Meat si myslí, že to dokáže.

Konkurenti jako Novameat ve Španělsku se také prosazují. Nedostatek masa způsobený koronavirem tlačil alternativní masné společnosti ještě víc na oči veřejnosti. Redefine Meat používá 3D tisk k vytvoření textury skutečného steaku. „Sval, krev a tuk… To jsou komponenty, které musíme napodobovat, abychom dosáhli dokonalého krásného steaku,“ řekl inženýr Redefine Meat food Alexey Tomsov.

Snímek obrazovky 2020-09-08 v 21.58.43

Generální ředitel Eshchar Ben-Shitrit řekl agentuře Reuters něco podobného. „Potřebujete 3D tiskárnu, která napodobuje strukturu svalu zvířete,“ řekl. „Tuk je příchuť, tuk je struktura. Tuto hru musíte mít mezi svalovými vlákny a rosolovitou konzistencí pocházející z tuku,“ řekl Ben-Shitrit pro Bloomberg Businessweek. Zatímco 3D tisk je pouze jednou z mnoha technologií testovaných v alternativním masném průmyslu, „mít nové technologie … nemusí nutně vyřešit problém s chutí,“ řekla agentuře Reuters vědecká pracovnice Stacy Pyett.

Právě teď mohou stroje vyrábět 13 kilo masa za hodinu. Společnost plánuje do příštího roku zvýšit výrobu na 44 kilo. “Hlavní myšlenkou je nahradit krávu. Takže každý z našich strojů vyprodukuje za den množství odpovídající krávě, až 250 kg za jediný den,” řekl Ben-Shitrit. Společnost zaměřuje zdroje na celé steaky, spíše než na mleté hovězí maso nebo klobásy, které se v poslední době staly normou.

Redefine Meat doufá, že do konce roku předvede některé 3D tištěné steaky ve špičkových restauracích v Izraeli, Německu a Švýcarsku.

 

Zdroj, foto: businessinsider.com

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru