Stavba nejvyššího a nejdelšího skleněného mostu na světě finišuje

Nedívejte se dolů. Nejdelší a nejvyšší (a taky nejděsivější) skleněný most na světě je právě v závěrečné fázi výstavby.

Obrovský skleněný most se nachází nad národním parkem Zhangjiajie v jižní Číně. Povídá se, že ho budují ze skla, aby si návštěvníci mohli užít krásnou vyhlídku. V národním parku se totiž nachází hora Avatar Hallelujah Mountain. Číňané ji přejmenovali krátce po úspěchu filmu Avatar, začali tvrdit, že se Cameron pro své levitující hory inspiroval právě tady. Každopádně pravý důvod, proč je most ze skla, je takový, že se chtělo, aby co nejméně narušil okolní krásnou přírodu.

Stezka v oblacích (skoro)

Most se nachází ve výšce 300 metrů nad zemí a je dlouhý 430 metrů. Stezka v oblacích (ve skutečnosti jsou mraky o hodně výš) je široká asi 6 metrů. Bezpečná by měla být, prošla už stovkou bezpečnostních testů a podle konstruktérů by měla unést 800 lidí.

glass-bridge

Kromě 10 světových rekordů, které bude držet, až bude dostavěn, most umožní také nejvyšší bungee jumping. A budou na něm tři nejvyšší houpačky na světě.

„Je pravda, že na mostě bude houpačka a ve skutečnosti nebude jedna, ale rovnou tři včetně jedné obří, která bude dlouhá asi 150 až 170 metrů,“ popsal Joe Chen ze společnosti, která se v oblasti stará o propagaci a turisty.

Návštěvníci si úžasný výhled a závratě užijí koncem letošního roku. Oficiální datum otevření zatím neznáme.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru