Stavba na Manhattanu vypadá jako z Hunger Games

Každým rokem jsou architektonickým konceptům mrakodrapů udělována ocenění eVolo. Letos se vybíralo z téměř 500 návrhů a hlavní cenu získal koncept, který vypadá jako z Hunger Games.

Vítězný mrakodrap s názvem New York Horizon vlastně vůbec není mrakodrapem. Je to spíš takový mix hlubokého Grand Canyonu a arény z Hunger Games. Jeho hloubka je téměř stejná jako výška Empire State Building, je to tedy vlastně takový mrakodrap do země.

0579-0-600x360

Návrháři představili koncept jako ostrý protiklad k tyčícím se mrakodrapům. Pokud by byl realizován, newyorčané by mohli chodit do parku, lézt po horách, prozkoumávat jezera a skály. Celý areál by byl uzavřený prosklenými stěnami.

0579-2-600x300

Není příliš pravděpodobné, že by  New York Horizon v dohledné době opravdu vyrostl, ale to je koneckonců asi jen dobře. Však všichni víme, jak to v Hunger Games dopadlo.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru