Dnes vyšlo 15 článků

Stát ruší growshopy: zboží pak draží na webových aukcích

Stát ruší growshopy: zboží pak draží na webových aukcích

Státní organizace již od roku 2013 ruší growshopy, čili internetové nebo kamenné prodejny s příslušenstvním určenému k pěstování rostlin pod umělým osvětlením. Není tajemstvím, že se používají i k pěstování nelegálních rostlin jako je marihuana. Politická strana Pirátů, se v poslední volební kampani zapsala do povědomí především díky boji za legalizaci marihuany. Není divu, že se v roce 2013 angažovali v protestech proti rušení growshopů.

Při státním rušení growshopů se ve vyjímečných případech zabavuje zboží a následně se prodává na webu v Centru zajištěných aktivit Ministerstva vnitra ČR. Právě to je naprosto skandální. Ministerstvo tedy utrží peníze za věci, které jim nepatří.

Snímek obrazovky 2018-06-03 v 14.00.06

Snímek obrazovky 2018-06-03 v 14.00.28

Na sociálních sítích se na to konto strhla vlna komentářů:

Snímek obrazovky 2018-06-03 v 13.58.43

Snímek obrazovky 2018-06-03 v 13.59.04

Šéf z protidrogového oddělení Jakub Frydrych se k situaci vyjadřuje takto:
„Z pohledu policie vítám, že došlo k pravomocnému rozhodnutí ve věci, která je obecně zřejmá. V české realitě formálního práva, kdy se u soudu často prokazují souvislosti u notoriet, je rozsudek o kterém mluvíme průlomový svou pragmatičností. V řeči paragrafu šíření toxikomanie je z mého dlouhodobého pohledu nemyslitelné, aby se v obchodech prodávaly komodity, které ve svém komplexu slouží k edukaci, pěstování, zpracování výpěstku a konzumaci marihuany. Argumenty o jiném účelu využití indoorových technologií, podpoře sběratelství, domácího pěstování čehokoliv a “konspirativní” diskusní či obecně internetová komunikace navázané na subkulturu považuji všeobecně za slabomyslné a již léta mě dráždí, jaký se okolo toho roztočil v pravdě bezohledný a stádní byznys, pro konzumenty opředený nimbem svobody a konspirace proti zvůli státu, potažmo policie.“

Na otázku: Jak vnímáte činnost a existenci obchodů prodávajících mimo jiné techniku na pěstování rostlin v uzavřených prostorách, takzvaných growshopů?, odpověděl Jakub Frydrych takto: “ V kontextu zdravého rozumu, vnějších projevů a marketingových aktivit zasazených do reálných souvislostí, vnímám obchody prodávající mimo jiné technologie určené pro tzv. „indoor cultivation“ jako velký asociální byznys, který se veze na vlně masivní poptávky po marihuaně a potřebě části společnosti testovat elasticitu právních norem. Snahu vydělávat peníze prostřednictvím prodeje komodit, které jsou velmi často zneužívány k porušování platných zákonů této země považuji navíc za amorální.”

Zdroj, text/foto: facebook.com, cenza.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru