Dnes vyšlo 15 článků

Startup zabývající biometrickým rozpoznávacím systémem získává investici ve výši 1,12 milionu euro

Startup BioWatch SA získal investici ve výši 1,12 milionu euro, přičemž peněžní prostředky budou využity k dokončení produktu, a to biometrického rozpoznávacího systému, který může být integrován například do náramku či hodinek pro bezpečnou autentizaci.  

BioWatch SA vyvinul nový prostředek biometrického rozpoznávání, a to miniaturní skener žil na zápěstí. Tento systém může být integrován do jakýchkoliv hodinek či náramků. BioWatch slouží k bezpečnému ověřování, k němuž se využívá unikátnost žilní struktury na zápěstí. Prostřednictvím tohoto systému by bylo možné například odemknout auto či kancelář, přihlásit se k internetu, nakoupit zboží a služby, podepsat smlouvy a digitální dokumenty a podobně.

Startup spolupracuje s významnými hráči v automobilovém průmyslu, bankovnictví i hodinářském průmyslu.

Švýcarský startup BioWatch SA byl založen v roce 2015, tudíž se jedná o poměrně mladou společnost. Jejím cílem je v letošním roce přivést na trh první sérii výrobků.

„Naši partneři se těší na funkční a nositelné prototypy, aby je mohli otestovat v reálných životních situacích. Je to velký krok pro tým BioWatch, protože se tím náš projekt zviditelní a získá důvěru,“ řekl Matthias Vanoni, spoluzakladatel startupu.

Zdroj: EU Startups

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru