Dnes vyšlo 15 článků

Startup Village: V Amsterdamu vzniklo sídlo pro startupy

Startup Village: V Amsterdamu vzniklo sídlo pro startupy

V Nizozemsku vznikl komplex pro začínající start-upové firmy. O jaký projekt se jedná? Jde o prostory k pronájmu kanceláří. Kanceláře jsou vytvořené z nevyužitých kontejnerů. Komplex je vybaven sociálním zařízením a terasou pro pořádání společných akcí a „teambuildingových“ party.

Mladé, začínající firmy většinou nemají finance na to, aby si pronajímali kanceláře na lukrativních parcelách v centru města. Přestože se často jedná o velmi nadějné projekty s velkou budoucností, nemají žádný prostor, kde by mohli své nápady rozvíjet. Právě s tím pomáhá tzv. Startup village. Jedná se o komplex několika na sebe postavených, velkých kontejnerů, přičemž každý z nich vlastní jedna startupová firma. Výhodou je velmi nízký nájem a také moderní společenské prostředí. Při výstavbě se zužitkovaly staré kontejnery, jedná se tedy o správný krok i z ekologického pohledu.

Kontejnery stojí na obyčejných betonových dlaždicích, každý má dřevěná okna a vevnitř jsou kontejnerové stěny pokryté dřevotřískou. S nápadem Startup village přišel nizozemský architekt jménem Julius Taminiau, který nápad realizoval pomocí své firmy Julius Taminiau Architects.

ACE-Venture-Lab

Kontejnery jsou pro něj analogií garáže. Vychází z toho, že spousta dnes velkých a úspěšných firem, jako například Microsoft nebo Apple, vznikla v garážích. Podle něj by se mladým prosperujícím firmám mělo umožnit, aby se mohly naplno věnovat svým projektům. Dle Julia stojíme na začátku doby, kdy kvůli nedostatku financí, budou lidé hledat domovy či pracovní sídla v nepříliš lukrativních lokalitách. Zkrátka na přemrštěné sazby nemovitostí finančně nedosáhnou.

Snímek obrazovky 2018-06-11 v 15.15.42

Nicméně tento projekt je pouze dočasným. Samozřejmě se nevylučuje, že by se toto řešení zalíbilo někomu jinému a zrealizoval další místo pro zrod a podporu nových startupů.

Zdroj, text/foto: amsterdamsciencepark.nl

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru