Dnes vyšlo 15 článků

Startup vám zaplatí svatbu, ale při rozvodu peníze vracíte

Věříte, že vaše láska vydrží navždy? Jeden startup je ochoten zaplatit za to, že ne. Dá vám peníze na svatbu, ale dohoda zní, že pokud se nakonec rozvedete, budete je muset vrátit.

Startup SwanLuv v současné době přijímá přihlášky od brzy sezdaných párů, které si jsou jisty, že spolu vydrží navždy. Společnost si je sama posoudí a dá jim až 10 000 dolarů na svatbu snů.

Háček? Pokud se rozvedete, musíte „půjčku“ splatit i s úroky. Páry, které spolu zůstanou navždy, nemusí zaplatit ani cent.

swanluv

Za 10 000 dolarů pořídíte klidně svatbu u moře

Ve zdraví i nemoci v bohatství i chudobě

Startup ze Seattlu to má dobře propočítané. Používá určitý algoritmus, kterým vyhodnotí rizikovost manželství a podle toho nastaví úroky. Čím vyšší je u vás šance na rozvod, tím vyšší úrok dostanete. Je to logické. Když si je společnost jistá, že spolu nevydržíte, chce na vás vydělat, aby měla z čeho platit další svatby.

Přestože SwanLuv vydělává na rozvodech, slibuje, že bude poskytovat bezplatnou manželskou poradnu a nebude se snažit vaše manželství rozvracet. Do spuštění služby zbývá 60 dní, ale zakladatelé startupu doufají, že první peníze zpět dostanou už v únoru.

Tak co? Budete spolu až do smrti? Teď si na to můžete skutečně vsadit.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru