Dnes vyšlo 15 článků

Startup Skully, který měl vyrábět první helmy pro rozšířenou realitu, zbankrotoval

Trvalo to více než týden, než si startup přiznal, že je na čase skončit. Společnost začátkem srpna poslala svým zákazníkům e-mail, ve kterém informovala, že společnost oficiálně končí a zavírá své dveře.

Problémy trvají už několik měsíců, ale vyhrotily se před dvěma týdny, kdy ze správní rady odešli zakladatelé Maracus a Mitch Wellerovi. O několik dní většina zaměstnanců, včetně týmu inženýrů, odešla a stránky startupu s jejich dlouho očekávanými helmami pro rozšířenou realitu byly vypnuty.

skully

Zdroj: TechCrunch

Tato stránka stále funguje, ale to jen kvůli tomu, že je zaplacená. Brzy bude vypnuta i ona. Společnost už neexistuje.

Více interních zdrojů podotklo, že startup skončil kvůli ztrátě všech investic a kapitálu. Společnost se snažila prodat sebe samu pod společnost čínského konglomerátu LeEco (taktéž nazývaného jako LeSport). Nicméně řada sporů způsobila rozpor mezi zakladateli a investory.

Lidé z realizačního týmu, kteří se snažili zachránit firmu, dokonce podotkli, že byli blízko k nahromadění 6 milionů dolarů. Tyto prostředky by mohly uklidit nepořádek a postavit firmu zpět na nohu. Ale zdá se, že to bylo příliš málo peněz a že už bylo příliš pozdě něco zachraňovat.

„Během posledních několika týdnů náš manažerský tým pracoval horečně na získání dodatečného kapitálu, ale nepředvídatelné výzvy a okolnosti mimo naši kontrolu, nám toto úsilí znemožnily,“ obsahoval dopis pro zákazníky Skully.

Skully říká, že firma zbankrotovala. Zákazníci, kteří si předobjednali helmu pro rozšířenou realitu za 1 500 dolarů, nedostanou ani dolar jako náhradu. Startup se vymlouvá, že všechny aktiva jsou nyní zadržené věřiteli.

Nicméně, objevil se pro zákazníky záchranný anděl. Firma Fusar, která se zabývá výrobou inteligentních bicyklů, vytvořila plán s názvem Skully Owners Stimulus (SOS) pro každého, kdo si objednal helmu a nedostal nic zpět. Přes tento program si mohou zklamaní zákazníci koupit produkt od firmy Fusar koupit produkt v hodnotě dané helmy.

Zdroj: TechCrunch

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru