Dnes vyšlo 15 článků

Startup prodal za 80 milionů dolarů a stačilo mu pouhých 370 dní

Dvaceti sedmi letý Američan Jared Hecht prodal před čtyřmi lety (v roce 2011) svůj první projekt společnosti Skype. Startup GroupMe byl podpořený investicemi ve výši 11,5 milionů dolarů a Skype ho odkoupil za 80 milionů dolarů (cca 1,9 miliard korun). Jednalo se o mobilní aplikaci, která umožňovala zprostředkovat pokročilou skupinovou konverzaci. Skype využil tuto technologii pro zdokonalení svého softwaru.

Zakladatel startupu Jared Hecht a spoluzakladatel Steve Martocci pracovali pro komunikačního giganta Skype ještě dva roky. Poté se rozhodli dát výpověď a našetřené peníze investovat do startupů přes vlastní fondy. Nicméně Jared se roku 2014 rozhodl založit další vlastní startup Fundera.

14991288333_5262fc9555_k

Jared Hecht

Posláním nového projektu je pomáhat začínajícím firmám čerpat peníze z nebankovních institucí a od soukromých investorů. Mohou tak získat až 1 milion dolarů. Startup Fundera doposud zprostředkoval půjčky ve výši 60 milionů dolarů, které byly rozděleny mezi 1 200 malých obchodníků. Předpokládá se, že částka v letošním roce překročí hranici 100 milionů dolarů.

Během včerejšího dne společnost Fundera oznámila získanou investici ve výši 11,5 milionů dolarů v druhém kole financování.

„Odlepili jsme se ode dna s nesprávným produktem,“ řekl Jared. „Náš produkt vypadal následovně. Zákazník se přihlásil na stránku, zadal svou žádost o půjčku a Fundera mu nabídka vhodné půjčky. Problém nastal v okamžiku, kdy chtěl žádost potvrdit. Odkazovali jsme je na externí stránku, čímž jsme jejich důvěru absolutně ztratili.“

Během tří měsíců byl projekt Fundera přebudován a nabídl ideální řešení. Zákazníci nyní vyplňují žádosti na jedné stránce a společnost je sama zpracovává a odesílá třetím stranám.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru