Dnes vyšlo 15 článků

Startup LidskáSíla.cz – úklid trochu jinak

Startupisté v dnešní době přichází s různými nápady a často dosáhnou obdivuhodného úspěchu se službou, která už existuje dlouhé roky. Vždycky totiž existující službě přidají novou hodnotu, pojmou jinak nebo ji nabízí kvalitněji. To je i případ LidskéSíly. Nabízí obyčejný úklid vaší domácnosti a přece jsou její služby neobyčejné.

Za LidskouSílou stojí samá známá jména. Založil ji Robert Vojáček, který stál mj. u zrodu úspěšné taxislužby Liftago se svou přítelkyní a semifinalistkou České Miss 2011 Michaelou Somolovou. Významnou investici poskytl Tomáš Čupr, kterého můžete znát ze známých projektů Slevomat.cz, DámeJídlo.cz a Rohlík.cz.

LidskáSíla_ilustrační (6)_zakladatelé

Roman Vojáček, Michaela Somolová a Šimon Podlipský, který má na starosti technologické řešení

Nápad vznikl z vlastní potřeby

Robert Vojáček se rozhodl založit LidskouSílu v době, kdy jeho přítelkyně odjela do ciziny a on si musel sám uklízet. Hledal spolehlivou paní na úklid, ale nepovedlo se.

„Bylo to v době, kdy přítelkyně Míša odjela do USA. Byl jsem odkázaný sám na sebe a po vyzkoušení několika dam na úklid a firem jsem si uvědomil, v jaké situaci jsme v Česku. Nenašel jsem agenturu, které bych mohl důvěřovat,“ uvedl Robert Vojáček.

V zahraničí už takové služby fungovaly, v Česku chyběla firma na úklid, které byste mohli opravdu důvěřovat.

V čem je LidskáSíla jiná?

Především v tom, že je transparentní, kvalitní, rychlá a jednoduchá. Sednete si k počítači a vše zařídíte online. Za pár měsíců, až bude představená mobilní aplikace, ani ten počítač nebudete potřebovat.

Jakmile si službu objednáte a zadáte platební kartu, je vám přidělená paní na úklid, která to k vám má nejblíže (služba v současné době funguje pouze v Praze). Druhý den k vám domů nebo do firmy přijde, uklidí a nechá vzkaz, jaké prostředky na úklid by bylo dobré pro příště dokoupit. Obrovskou výhodou navíc je, že k vám nepošlou uklízet nějakou mladou slečnu či dokonce cizinku, která sotva umí česky. Všechny dámy na úklid jsou vyškolené profesionálky, jsou naučené si po úklidu projít checklist, aby na nic nezapomněly.

LidskáSíla_ilustrační (3)

Dámy na úklid mají dokonce svá trička

„V LidskéSíle jsem velmi spokojená, mohu pracovat dle svých časových možností. Spolupráce s vedením je na úrovni obrovského uznání za vykonané práce, nechybí ani poděkování za dobře odvedenou práci a toho si v dnešní době nutno považovat. Finanční ohodnocení je také velice slušné  a nechybí ani odměna za práci navíc,“ říká například jedna z dam na uklízení, Vojtěška Lindovská.

Přes všechny tyto benefity se podařilo udržet nízkou cenu. Za jednu hodinu úklidu zaplatíte 140 korun, 110 korun z toho jde dámě na úklid.

Výhled do budoucna

Do dvou let by LidskáSíla chtěla zaměstnávat až 2000 profesionálů, dosáhnout 100 000 hodin úklidu po celém Česku a rozšířit se do dalších měst. Už v horizontu roku bychom se měli dočkat nových služeb. S největší pravděpodobností půjde o hodinového manžela a instalatérské služby. Během několika měsíců přijde mobilní aplikace.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru