Dnes vyšlo 15 článků

Startup Legalist chce použít umělou inteligenci k analýze a financování soudních sporů

Startup Legalist buduje databázi, která umožňuje právníkům vyhledávat a analyzovat soudní záznamy. I když se dá k federálním soudním sporům přistupovat přes online nástroje Public Access to Court Electronic Records (PACER), neexistuje pro státní soudy žádný centralizovaný způsob přístupu.

V současné době jsou záznamy státních soudů rozesety po různých regionech v rámci každého státu, přičemž každý má své vlastní internetové stránky. Výsledkem potom je, že právníci ztrácí hodiny hledáním dokumentů v databázích jednotlivých webových stránek, aby vystopovali historii vedení sporu.

legalist-5b545028

Zdroj: The Macro

„V Ohiu existuje 88 takových webových stránek, přičemž každá obsahuje různé soudní záznamy,“ říká Eva Shang, spoluzakladatelka startupu Legalist. „V Texasu takových stránek existuje více než 250. Průměrný právním spravuje více než 80 případů, zatímco jiní spravují tisíce případů, přičemž je časově náročné ručně aktualizovat tyto případy.“

Advokáti, kteří se zaregistrují na Legalist, mohou probírat případy z různých států a sledovat aktuální případy prostřednictvím e-mailů, protože denně chodí e-mailem aktualizace. Legalist využívá výkonné analytické nástroje, které předpovídají výsledek a dobu trvání případu.

Současné analytické právní systémy neposkytují analýzu na úrovní státního soudu, což je místo, kde se řeší 99 % soudních sporů.

legalist2-24506f25

Zdroj: The Macro

Legalist je v současné době k dispozici advokátům v Massachusetts, Marylandu a Ohiu, ale bude se rozšiřovat nadále do dalších států. Dlouhodobou vizí startupu je shromažďovat databáze největších soudních sporů a státních soudních záznamů. Poskytne tak analytické nástroje, které pomohou právníkům ve strategickém rozhodování.

„Jsme rádi, že vidíme technologii aplikovanou takovým způsobem, který zajišťuje, aby byly informace dostupnější a transparentnější,“ říká Adora Cheung, partner společnosti Y Combinator. „Legalist je na cestě k tomu, že budou na jednom místě státní záznamy, které budou užitečné pro právníky i širokou veřejnost.“

Eva Shang a Christian Haigh jsou zakladatelé startupu Legalist. Eva je bývalá trestní vyšetřovatelka ve veřejné ochranné službě v DC, kde strávila spoustu času sbíráním soudních záznamů. Christian dříve pracoval v poradenské analytické firmě Applied Predictive Technologies a byl součástí týmu, který odhalil cenovou diskriminaci na Princeton Review.

Zdroj: The Macro

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru