Startup, který promění lahvové pivo na chuť točeného, vybral za 8 dnů 650 tisíc dolarů

V českých končinách zlatavý mok je levnější než voda či ostatní nealkoholické nápoje. Dokonce se naše republika umístila na přední příčce ve světovém žebříčku v konzumaci piva na počet obyvatel. A konzumenti chmelového nápoje se jednoznačně shodnou na názoru, že chuť točeného piva je nejlepší.

Nicméně v domácím prostředí se musíte uspokojit s lahvovým či plechovkovým pivem, jehož výsledná chuť není až tak dokonalá. Z tohoto důvodu startup Fizzics vytvořil přístroj zvaný Waytap, který promění lahvové, respektive plechovkové pivo na chuť točeného.

Po vložení lahve či plechovky do přístroje dojde ke změně tekutiny tak, že pomocí pípy můžete točit buď pivo, nebo jemnou pěnu. Technologie, kterou si nechal startup patentovat, slibuje, že pivo, které projde procesem, bude mít takřka stejnou chuť jako pivo točené. To vše bez přidaného vzduchu, vody či umělých prostředků, a tak chuť zůstává čerstvá až do posledního doušku.

Už před rokem startup představil tento projekt. Nyní přichází s inovovanou verzí, která pracuje na jednodušším principu a má atraktivnější design. Představil produkt na crowdfundingovém portálu Kickstarter. A za pouhých osm dnů vybral téměř 650 tisíc dolarů, přičemž cílem bylo vybrat 50 tisíc dolarů.

V nabídce jsou tři barevné odstíny, a to bílo-stříbrný, černý a tmavý s lemováním imitací kovu. Zákazníci mohou přes Kickstarter získat tento přístroj za 100 dolarů. A mimo tuto kampaň se bude prodávat za 130 dolarů.

Zdroj: Kickstarter

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru