Startup Jupe: přístřešky připomínají bydlení na Jupiteru

Startup Jupe: přístřešky připomínají bydlení na Jupiteru

Americký startup Jupe vytvořil cestovní pod. Jedná se o plochou “kabinu” s podlahami z březového dřeva a kovovým rámem, který v noci svítí. Jupe jsou geometrické lusky, pojmenované po planetě Jupiter. Futuristická alternativa k tradičním glampingovým stanům a jurtám. 

Tým designérů Jupe, jehož pověření zahrnuje práci pro pronájem platformy Airbnb. Tým je tvořen výrobcem elektromobilů Tesla a výrobcem raket Space X. Jupe přístřešky jsou inspirovány vesmírným cestováním a sci-fi.

Ohnivzdorné plátno natažené přes hliníkové tyče tvoří hranatý lusk, který se v nejvyšším bodě svažuje nahoru (do výšky stropu 11 metrů). LED diody podél hran lze použít k zajištění osvětlení ve tmě. Jupe je navržen tak, aby fungoval mimo síť se světelným rámečkem, wifi, elektrickými zásuvkami a USB porty napájenými solárními panely nebo bateriemi. „Zažít přírodní divy světa by nemělo znamenat, že budete nuceni se odpojit od civilizace,“ řekl Wilson z týmu Jupe.

jupe-sleeper-los-angeles-travel-pod-architecture-design-usa_dezeen_1704_col_2

jupe-sleeper-los-angeles-travel-pod-architecture-design-usa_dezeen_1704_col_3

Mezi doplňky nabízené společností patří veranda, uzamykatelný trezor, chladnička, reproduktory a hlasově ovládané zařízení Amazon Alexa. Vstup do kabiny o rozloze 111 metrů čtverečních lze ponechat otevřený, aby rámoval krajinu, a štíhlá otevíratelná okna na boční straně zajišťují další větrání. Do interiéru Jupe byla vybrána paleta pískových tónů ve spolupráci s návrhářem butikového hotelu Liz Lambert a Cameron Sinclair, který byl dříve vedoucím inovací Airbnb. Nahoře je umístěna plošina s postelí v plné velikosti s matrací. Vestavěný nábytek zahrnuje stůl, židli a pohovku.

jupe-sleeper-los-angeles-travel-pod-architecture-design-usa_dezeen_1704_col_5

Kapsle se vyrábějí v továrně v Los Angeles. Aktuálně je k dispozici předobjednávka. První kusy by se měly k novýmmajitelům dostat v lednu příštího roku. Společnost Jupe založili investiční bankéř Cameron Blizzard a Jeff Wilson, jejichž předchozí působení bylo v oblasti mikro bydlení Kasita, které vyrábělo drobné mobilní domy.

 

Zdroj, foto: dezeen.com

 

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru