Dnes vyšlo 15 článků

Startup Goodbye rekonstruuje české pohřebnictví: závěť zařídíte online

Startup Goodbye rekonstruuje české pohřebnictví: závěť zařídíte online

Český startup Goodbye mění koncepci pohřebnictví. Loučení je vždy spojeno se ztrátou a koncem jedné životní etapy. Loučení není snadné pro nikoho a co teprve náležitosti spojené s pohřbem. Smrt má jistou každý, nikdy se neví, kdy nastane. Ale i přesto, že je to jeden z prvků spojující lidské bytosti, už po několik desítek let se systém fungování nezměnil. Celý proces je velmi komplikovaný a pohřebnické služby se snaží na pozůstalých vydělat, co nejvíce. Velkou změnu by měl přinést příznačně pojmenovaný startup Goodbye. Jednoduše, pohodlně, levně prostřednictvím aplikace. 

Zakladatelé strartupu se inspirovali v zahraničí, kde je jednoduché zařízené pohřebního obřadu běžnou praxí. Nicméně u nás v České republice se už desítky let nic nezměnilo. O smrti se obvykle nemluví rádo a není to populární téma v žádné z životních etap. Řešit se ale musí. Zakladatel Jiří Štěpánek měl původně ambice pouze k tomu, aby zjednodušil princip závěti a usnadnil její sepsání. Chtěl se vyhnout drahým návštěvám u právníků a notářů. Věděl, že spousta lidí vytváří závět tzv. na koleni. Stáhne si šablonu z internetu a vyplní ji. Jenže nikde není psáno, jestli je šablona ještě platná. Špatně sepsaná závěť prodá v platnosti. V aplikaci je možné vyplnit formulář, který uživatel vyplní a odešle na kontrolu odborníkovi – takhle snadné to je. V případě nejasností se s uživatelem odborník spojí. Finální verzi pak stačí podepsat před 2 očitými svědky. Proces prý nezabere více než 24 hodin. Součástí formuláře je možnost odkázat část majetku neziskovým organizacím.

Když se začal o oblast spojenou se smrtí zajímat, zjisti, že jde o oblast inovacemi nepolíbenou a spatřil příležitost svůj byznys rozšířit. V rámci mobilní aplikace nabízí možnost vyhledat pohřební služby v okolí nebo krematorium.

Samotný vizuální dojem aplikace ukazuje, že se Jiří snaží pojmout smrt jiným způsobem. Vyhnul se smutečním barvám jako je černá a fialová. Použil naopak pozitivní a energické barvy jako je bílá, žlutá a modrá.

 

Zdroj, foto: goodbye.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru