Dnes vyšlo 15 článků

Startup GIPHY získává investici ve výši 70 milionů dolarů

V poslední době obrovskou popularitu zaznamenaly jednoduché webové animace ve formátu GIF, z čehož prosperuje především služba sdružující vtipnou a kreativní pohyblivou grafiku. Startup GIPHY, jehož kolébkou je New York, se proslavil svou platformou pro vyhledávání, vytváření a sdílení obrázků ve formátu GIF. A nyní tento startup získal další investici.

Skupina Draper Fisher Jurvetson, Institutional Venture Partners, CMC Capital a existující společníci poskytly startupu investici ve výši 72 milionů dolarů, čímž se jeho valuace zvýšila na 600 milionů dolarů. O této skutečnosti jako první informoval list The Wall Street Journal.

Tento startup je u investorů velice oblíbený, o čemž svědčí například to, že v březnu letošního roku získal investici ve výši 55 milionů dolarů. Nicméně paradoxem je, že GIPHY za dobu své existence nevydělal ani cent díky absenci jakéhokoliv zdroje příjmu. To by ale mohlo změnit partnerství se společnostmi Nike a McDonald’s, které chtějí vytvářet vlastní GIFy. Potom by příjmy putovaly z reklam.

Adam Leibsohn, finanční ředitel GIPHY, oznámil, že chce, aby se portál stal „YouTubem GIFů“. A tento cíl by mohl být brzy naplněn, což potvrzuje i návštěvnost, která denně přesahuje hranici 100 milionů.

Zdroj: CzechCrunch

Štítky: , , ,

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru