Startup Gametime, který prodává last minute vstupenky, získává investici ve výši 20 milionů dolarů

Společnost Gametime vytvořila aplikaci, která uživatelům umožňuje najít a zakoupit lístky na nedaleký koncert či sportovní akci na poslední chvíli, ba dokonce i půl hodiny poté, co utkání či koncert začne. A nyní tento startup získává investici ve výši 20 milionů dolarů přes investiční kolo Series B. Investicí se celkový kapitál společnosti zvýšil na 33 milionů dolarů.

Startup Gametime založil v roce 2013 Brad Griffith. V aplikaci jsou dostupné vstupenky na utkání profesionálních sportovních týmů i na širokou paletu akcí. Vstupenky se prodávají přes primární zdroje a prodejce. Startup spustil také poutavou videoreklamu, která má přilákat tisíce sportovních a hudebních fanoušků.

gametime

Zdroj: Gametime

Prostřednictvím funkce Snap and Sell můžete vyfotit vstupenku a snadno ji přes aplikaci prodat. Další funkcí je například Gametime Connect, která uživatelům umožňuje najít a sledovat přítele. Můžete se tak podívat na seznam událostí, na které mají přátelé zakoupené vstupenky, anebo na lístky, které prodávají.

Startup zaměstnává v San Franciscu 65 pracovníků na plný úvazek. A odhaduje, že v loňském roce byly v Severní Americe přes aplikaci prodány vstupenky v celkové hodnotě 7,5 miliardy dolarů. A vedení předpokládá, že tento segment ještě poroste, neboť stále více lidí ve věku 18 až 34 let upřednostňuje nakupování přes smartphony.

Brad Griffith také dodal, že když stadiony namísto papírových vstupenek akceptují i elektronické vstupenky, zajišťuje to růst startupu. Prakticky všechny stadiony přijímají mobilní vstupenky. A předpokládá se, že menší hudební sály půjdou brzy také s moderní technologií.

Zdroj: TechCrunch

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru