Startup Foodpanda plánuje doručovat jídlo za pomoci dronů

Převoz jídla pomocí klasických skútrů nebo automobilů je zastaralou technologií 80. let. Přesně tohle tvrdí šéf společnosti Foodpanda Ralf Wenzel a navrhuje poněkud originální řešení. Již brzy vám můžou donášet jídlo až ke dveřím létající drony.

Startup Foodpanda, který mimochodem neuspěl před pár lety v Česku, momentálně funguje ve více než 40 zemích světa a jejich plánovaná revoluce v doručování jídla pomocí dronů už je v testovací fázi. Navazuje tak na Amazon, který představil veřejnosti již několik typů dronů určených pro přepravu zboží.

food

Šéf společnosti Foodpanda – Ralf Wenzel

Drony sníží cenu objednávky

Foodpanda nyní zahájila testovací provoz v Singapuru, přičemž se soustředí především na malé a lehké zásilky s maximální hmotností 2,3 kg. Drony budou ovládány manuálně, nicméně do budoucna se počítá s automatickým řízením.

Mezi největší výhody této dopravy bude patřit především nízká spotřeba a tím pádem i nízká cena objednávky. Vaši oblíbenou pizzu či kebab si tak budete moct koupit levněji než doposud. Odhadovaná doba dovozu by měla trvat nejvíce 30 minut.

Největší překážku představuje samotná legislativa. Takto specifický druh dopravy musí mít různá povolení, jelikož existuje řada nebezpečí, která by mohla ohrozit majetek či chodce. Věříme však, že se tento problém v průběhu času vyřeší a tomuto trendu se třeba přizpůsobí i česká rozvážková služba Damejidlo.cz.  

Zdroj: Scmp.com

Komentáře

Nahoru