Tisková zpráva: StartMail na konferenci pii 2014 uvádí projekt „Email Encryption Made Easy“

Silné šifrování PGP na jedno kliknutí mohou využít i začátečníci

Soukromá e-mailová služba StartMail.com nabízí dnes oficiálně na konferenci o ochraně soukromí Privacy Identity Innovation (pii2014) revoluční šifrování PGP jedním kliknutím. Obdržela již 20 000 žádostí o své služby na bázi předplatného.

Generální ředitel Robert Beens přisuzuje rychlý úspěch služby StartMail odhalením Eda Snowdena o vládním dohledu, a také obavám, že Hotmail, Yahoo a Gmail skenují soukromou komunikaci uživatelů pro marketingové účely. „Zákazníci jsou připraveni na změnu. Už mají dost masového vládního dohledu a ekonomiky plné sledování“, řekl Beens.

Snowden radí lidem, aby se chránili pomocí šifrování, ale dosud jen málo uživatelů se podle jeho rad dokáže řídit, protože nastavit a používat šifrování může být obtížné. Služba StartMail vyřešila tento problém tím, že umožňuje uživatelům šifrovat e-mailové zprávy pouhým jedním kliknutím. Toto šifrování je tak snadné, že jej může použít i začátečník.

„Je čas, aby lidé začali používat šifrování ve své každodenní komunikaci,“ řekl Beens. „Proto jsme to usnadnili.“ StartMail je webová služba, která podporuje protokol IMAP a má skvělé nástroje pro ochranu osobních údajů, jako například jednorázové e-mailové adresy a šifrování Q&A. Tyto nejnovější nástroje na ochranu soukromí přilákaly nadšenou uživatelskou komunitu zahrnující více než 70 000 lidí, kteří se přihlásili jako beta testeři nebo požádali o účet.

Společnost StartMail má sídlo mimo jurisdikci Spojených států v Evropě, kde nepodléhá přímé povinnosti masového dohledu ze strany USA, a zavázala se, že nikdy nebude spolupracovat s programy, jako je PRISM. Službu StartMail vybudoval tým, který vytvořil StartPage.com a Ixquick.com, nejdůvěrnější vyhledávače na světe, které se za posledních téměř 10 let prokazatelně osvědčily v odvětví ochrany uživatelského soukromí.

StartMail na rozdíl od jiných společností neshromažďuje údaje o zákaznících pro marketingové účely a nikdy nečte zprávy uživatelů. Předplatné služby StartMail na jeden rok je 59,95 dolarů (€ 49,95), nebo přibližně 5 dolarů za měsíc, a lze jej zakoupit online na stránkách www.startmail.com.

„Za ty takzvané „služby zdarma“ platí společnost vysokou cenu, proto jsme se vydali jinou cestou,“ řekl Beens. „Zodpovídáme se našim zákazníkům, ne obchodníkům a vládním agentům. Podporou naší služby si uživatelé zajistí účast na revoluci v ochraně soukromí. Věříme, že každý má právo komunikovat bezpečně. To je důvod, proč ochrana soukromí není jen naše politika. Je to naše poslání,“ řekl Beens.

O službách StartPage, Ixquick a StartMail

StartMail.com je soukromá e-mailová služba se sídlem v Nizozemsku, která poskytuje snadno použitelné a přístupné šifrování PGP. StartPage a Ixquick jsou soukromé vyhledávače, které nabízejí naprostou anonymitu, bezplatné proxy služby a trvale vysoké hodnocení bezpečnostních opatření. Další informace najdete na stránkách StartMail.com, StartPage.com nebo Ixquick.com.

O konferenci pii2014

5. ročník konference Privacy Identity Innovation, pii2014 Silicon Valley, se koná 12. až 14. listopadu v hotelu Crowne Plaza Palo Alto. Konference se zabývá směry inovací, jejich významem pro budoucnost ochrany soukromí a identity a způsoby budování důvěry ve světe rozvíjejících se technologií a obchodních modelů.

Kontakt:

StartMail, marketing a vztahy s médii

Europe : +31-30-30 33 340

press@startmail.com

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru