Dnes vyšlo 1 článků

Starší lidé neumí pracovat s PC, těžko shánějí práci

Starší lidé neumí pracovat s PC, těžko shánějí práci

Lidé staršího věku, okolo padesátého roku, mají problémy při hledání práce, může za co neznalost cizích jazyků a ovládání PC.

Institut respekt podnikl výzkum zabývající se postavením lidí starších 50ti let na trhu práce a s tím co dělají. Výzkumu se zúčastnilo více než 2 000 lidí, kteří se pohybují ve věkové kategorii od 50 do 74 let.

Podle slov jedné z autorek Šárky Hastrmanové je výzkum součástí projektu, který zjišťuje možnost zaměstnávání a využité volného času lidí starších 50ti let, u kterých se zvyšuje nezaměstnanost.

Na českém území je přesvědčeno 88 % procent dotázaných, že tyto lidé mají menší příležitost sehnat práci. Podle personalistů o výběru zaměstnanců nerozhoduje věk, ale jeho předpoklady.

V připravovaném workshopu, kterého by se měli zúčastnit hosté z Německa, Švédska, Litvy, nebo Řecka, by se měly představit příklady z praxe, aktivizační programy pro seniory a dobrovolnické aktivity.

V oblasti informatiky se zajímá o počítačovou grafiku. Spolupracuje s HC Oceláři Třinec a tvoří wallpapery pro jejich stránky a potisky do Fanshopu. Také spravuje web strakonického hokeje a je majitelem portálu o hokejové krajské lize. Dále se zajímá o první pomoc, kterou studuje více jak pět let a stará se o první pomoc ve škole. Navštěvuje střední a jazykovou školu ve Volyni, studuje obor přírodovědné lyceum.

Komentáře

Nahoru