Dnes vyšlo 15 článků

Staronovým trendem jsou „véčka“. A Samsung ho vyrobil rovnou se dvěma displeji

Zatímco svět uchvátily novinky Galaxy Note 5 a Galaxy S6 Ege+, do pozadí se dostává další smartphone mobilního giganta. Přestože navazuje na řadu modelů Galaxy, nepatří do rodiny, neboť se jedná o „véčko“. Nový véčkový smartphone překvapil svým líbezným vzhledem.  

Nese označení Samsung G9198 a je charakteristický hned třemi rysy. V první řadě se jedná o véčko. Na rozdíl od klasických véček, jež byly trendy před několika lety, nový model disponuje dvěma totožnými displeji. Displej z vnější strany smartphonu se používá jako klasický dotykový. Z vnitřní strany je také dotykový, nicméně ovládat jej budete pohodlně přes tlačítka.

ScreenHunter_6

Nový Samsung “véčko” má dva displeje.

AMOLD displeje s úhlopříčkou 3,9“ se pyšní rozlišením 768 x 1280 pixelů. Hlavní kamera se nachází na zadní straně a nabízí 16 Mpx. Po vyklopení se objeví druhý senzor, který je „jen“ 5 Mpx. Ten bude vhodný především pro videohovory.

Smartphone Samsung G9198 je osazen šesti jádrovým procesorem Qualcomm – Snapdragon 808. Výkon zajišťuje také 2 GB operační paměť a k dispozici je 16 GB interního úložiště. Pakliže je pro vás 16 GB nedostačujících, je možné rozšířit paměť o MicroSD do velikosti 128 GB. Baterie s kapacitou 2020 mAh sice není žádný zázrak, ale vystačí.

ScreenHunter_4

Rozlišení displeje je 768 x 1280 pixelů.

Chybí 3,5 mm jack

Nevýhodou je absence 3,5 mm jacku pro připojení sluchátek. Chcete-li poslouchat hubu přes smartphone, sluchátka musíte připojit prostřednictvím Micro USB.

Véčkový telefon Samsung G9198 byl představen v Číně. Necháme se překvapit, zda se objeví i na evropském trhu.

ScreenHunter_3

Zatím byl představen pouze v Číně.

Zdroj: Samsung, Android central

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru