Starbucks zvyšuje plat všem zaměstnancům

V Americe se zaměstnanci řetězce Starbucks dočkají zvýšení platu. CEO společnosti Howard Schultz rozeslal v pondělí svým zaměstnancům dopis, ve kterém nastínil řadu iniciativních podnikových výhod. A výhody uvedené v dopise by měly nabýt účinnosti už v tomto roce.

Starbucks plánuje zvýšit mzdy všem zaměstnancům v Americe, a to od 3. října 2016 o 5 % až 15 %. Společnost zdvojnásobí prémie za roční inventarizaci všem zaměstnancům, kteří v řetězci pracují déle než dva roky.

coffee-1281842_1280

Zaměstnanci Starbucks se dočkají zvýšení mezd. Zdroj: Pixabay

Oznámení o zvýšených mzdách navazuje na novinku z minulého týdne, kdy společnost zvýšila ceny některých nápojů až o 30 centů.

Generální ředitel se zavázal investovat do svých zaměstnanců, přičemž Starbucks představuje klíčového hráče ve zvyšování průměrných platů, které nyní nastává v USA. Průměrný hodinový výdělek v červnu vzrostl o 2,6 % (nejrychleji od finanční krize).

Zvýšením se řetězec připravuje na růst minimálních mezd v určitých státech, ale zároveň se jedná o důsledek vysoké poptávky po pracovní síle v sektoru služeb. Mzdy v sektoru služeb rostou rychleji než celostátní průměr, přičemž v červnu vzrostly o 4 %.

Společnost Starbucks zaměstnává po celém světě 180 000 pracovníků na plný úvazek a má téměř 12 000 poboček v USA. A vzhledem k tomu, jak rostou platy a jak se zintenzivňuje poptávka po nízko kvalifikovaných zaměstnanců, se Starbucks musí snažit udržet své zaměstnance. A nejjednodušší způsob, jak si udržet své pracovníky, je platit jim více.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru