Starbucks zakázal vstup ženám v hlavním městě Saúdské Arábie

Mezinárodní výrobce kávy a největší obchodní řetězec kaváren Starbucks zakázal vstup ženám do pobočky v hlavním městě Saudské Arábie. V pondělí ráno se na vstupních dveřích pobočky v Rijádu objevila výstraha v arabském a anglickém jazyce. Už v minulosti se americká společnost stala terčem kritiky, neboť oddělovala prostory pro nezadaná a rodiny s dětmi. Stanice CNN informovala, že společnost se snaží o nápravu.  

„Ženám je vstup zakázán. Vyšlete pouze svého řidiče, aby objednávku vyřídil za vás. Děkujeme,“ zněl nápis na zeleném papíru upozorňující ženy.

Diskriminační oznámení vyvolalo na sociálních sítích ostrou diskuzi poté, co jedna z návštěvnic zveřejnila fotografii s upozorněním. Uživatelé kritizují diskriminaci a utlačování žen ze strany americké společnosti.

screen twitter 01

#Starbucks v Rijádu mě odmítl obsloužit jenom proto, že jsem žena. Požádal mě, abych poslala namísto sebe muže.

Jedna ze zákaznic kavárny se na Twitteru podělila o svou zkušenost. Při vstupu do obchodu si nápisu nevšimla a u pokladny ji zaměstnanec odmítl obsloužit. Požádal ji, aby za sebe poslala muže.

screen twitter 02

Neskutečné. Starbucks v Saudské Arábii odmítá obsloužit ženy. Poznámka na dveřích s oficiální odpovědí společnosti.

K rozhodnutí se vyjádřili s negativními názory také muži. Poté se objevovaly tweety, které nápis přirovnávaly k segregační éře v USA v šedesátých letech.

Seattleská společnost se k situaci vyjádřila tak, že respektuje tamní kulturu. Nabízí oddělené vchody pro rodiny s dětmi a pro nezadané, nicméně mezi zákazníky rozdíly nedělá. Ženy mají podle slov společnosti zákaz vstupu kvůli technické poruše.

„Ve Starbucks dodržujeme kulturu Saúdské Arábie. Poskytujeme oddělené vchody pro rodiny a pro nezadané. Navíc, všechny pobočky poskytují rovnocenný komfort, servis, menu a sezení mužům, ženám a rodinám. Pracujeme na renovaci našeho obchodu, abychom v něm mohli opět přivítat všechny naše zákazníky v souladu s místními zvyky,“ vyjádřila se k situaci společnost.

Zdroj / Foto: Echo24

Komentáře

Nahoru