Starbucks začne rozdávat neprodané potraviny lidem, kteří to potřebují

Populární podnik Starbucks se rozhodl, že rozdá všechny neprodané potraviny lidem, kteří to doopravdy potřebují. Toto oznámení zveřejnili začátkem tohoto týdne ve své tiskové zprávě v Americe.

V tiskové zprávě bylo také uvedeno nové partnerství mezi neziskovou organizací Feeding America a Starbucksem. Tato spolupráce tak umožňuje darovat všechny potraviny, které by v nejbližších dnech podlehli lidem, kteří jídlo doopravdy potřebují. Všechno jídlo bude připravené přímo ke konzumaci a bude uložené ve speciálních potravinových bankách.

Až 70 miliard liber je ročně vyhozeno za jídlo

Podle amerického výzkumu totiž trpí jeden ze sedmi lidí hladem a až 70 miliard liber je každý rok zbytečně vyhozených pouze za jídlo, kterému skončila doba trvanlivosti.

2-startupA

Celý proces by měl trvat méně než 24 hodin

Organizace, která se Starbucksem spoluracuje je nastavená tak, aby každý den vyzvedla potraviny ze všech poboček v celé Americe a následně je v chlazených dodávkách dodala do potravinových bank. Celý proces od obchodu – k lidem v nouzi by měl trvat méně než 24 hodin.

,,Doufáme, že takto změníme mnoho životů a pomůžeme mnoho lidem. Taktéž by bylo úžasné, kdyby začali podobně figurovat i ostatní kavárny a restaurace,“ uvedl mluvčí společnosti Starbucks pro Ameriku.

3-startupA

Zdroj: Startitup

Komentáře

Nahoru