Starbucks bude používat recyklované papírové šálky na kávu

Ve Velké Británii se recykluje pouze 1 papírový šálek na kávu ze 400. Obchodní řetězec kaváren Starbucks začal spolupracovat se společností Frugalpac, která se specializuje na výrobu recyklovatelných kelímků z recyklovaného papíru, aby pomohl v boji s tímto nehospodárným jednáním.

Spolupráce byla zahájena minulý týden, přičemž recyklované papírové šálky na kávu budou zavedeny v pobočkách Starbucks po celém světě.

coffee-shop-729347_1280

Starbucks začne používat recyklované papírové kelímky. Zdroj: Pixabay

Společnost Frugalpac, kterou založil inženýr Martin Myerscough, si klade za cíl poskytovat lepší alternativu ke konvenčním papírovým kelímkům. Každý rok zhruba 58 miliard kelímků (celosvětově) skončí na skládkách. Většina papírových kelímků je vyrobena pomocí impregnovaných hydroizolačních chemických látek, které je obtížné recyklovat. Kdežto společnost Frugalpac používá tenkou, plastovou vložku lehce přilepenou uvnitř stoprocentně recyklovaného papírového pohárku. Recyklační centra potom snadno oddělí materiály a recyklují každý materiál zvlášť.

„Máme zájem dozvědět se více o kelímcích společnosti Frugalpac a budeme je testovat, abychom zjistili, zda splňují naše normy pro bezpečnost a kvalitu s ohledem na recyklovatelnost,“ dodává mluvčí řetězce Starbucks.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru