Stalker vystopoval japonskou hvězdu díky fotce na sociálních sítích

Stalker vystopoval japonskou hvězdu díky fotce na sociálních sítích

Muž v Tokiu byl zatčen kvůli údajnému pronásledování japonské popové hvězdy. Bylo to  poté, co řekl policii, že ji našel skrze odraz v jejích očích na obrázku na sociálních sítích.

Muž, popisovaný jako „vášnivý fanoušek“, použil Google Street View ke zvětšení fotografií ze svých sociálních sítí, aby odhalil památky kolem ní. Policie tvrdí, že stalker zranil popovou hvězdu a dopustil se trestného činu. Muž zatčený pro podezření z pronásledování ženské idolky použil odrazy na fotografiích, které sdílel na sociálních sítích a na Google Street View, aby zjistil, kde žije.

Tokiová policie odmítla komentovat specifika vyšetřování, ale v pátek potvrdila, že 26letý Hibiki Sato byl 17. září zatčen pro podezření z neslušného chování v souvislosti s pronásledováním a zraněním 20 ti leté ženy. Veřejná televizní stanice NHK a další japonská média tento týden uvedly, že k identifikaci vlakové stanice, kterou navštěvovala, byly použity podrobnosti z ženských selfies. Řekli, že Sato pohlédla na další obrázky, které sdílela, jako je její byt, aby zjistila, kde žije.

Říká se také, že by lidé neměli dělat V-znamení prsty, což Japonci často dělají na fotografiích, protože by mohly být odcizeny otisky prstů. Kyberstalking je již řadu let problémem, kdy zločinci a pachatelé domácího násilí používají hackování, tajnou aktivaci mikrofonů a kamer a další metody ke sledování svých obětí.

Zdroj, foto: businessinsider.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru