Stahování videa z YouTube? Je to jednoduché!

Stahování videa z YouTube? Je to jednoduché!

Stalo se vám někdy, že jste při procházení YouTube narazili na opravdu zajímavé video nebo písničku, kterou jste si chtěli stáhnout, ale nevěděli jak na to? V dnešním článku si představíme několik možností, jak to udělat rychle a jednoduše. Zvládne to každý!

Stažení hudby do formátu MP3

Jednou z možností, jak stáhnout samotnou hudbu, je využití služby Youtube-mp3.org, která právě touto funkčností disponuje. Na titulní straně prostě vložíte adresu videa do patřičného rámečku a stisknete tlačítko Convert Video. Následně vám vyskočí světlezelený box s náhledem videa a popiskem. Stačí kliknout na odkaz Download a za chvíli si již můžete danou písničku vychutnávat třeba i na klasickém MP3 přehrávači.

Youtube-mp3

Stažení samotné MP3 s hudbou je otázka několika kliknutí  

KeepVid: Stahuje ze všeho do všeho

V případě, že toužíte spíše po celém videoklipu a hudba vám nestačí, můžete využít službu KeepVid. Ta se neomezuje pouze na nejznámější YouTube, ale umožňuje stahování videí i ze serverů jako třeba Dailymotion a Metacafe.

KeepVid

KeepVid je bohužel trochu nepřehledný, ale funkce nabízí skvělé

Pro stažení videa opět stačí zkopírovat jeho adresu do políčka v horní části stránky a kliknout na tlačítko Download. Poté se vám již objeví několik odkazů, které umožňují stažení videa v různé kvalitě a v různých formátech. Nalezneme zde dokonce i možnost stáhnout přímo samotnou MP3 s hudbou.

KeepVid

Potřeba nainstalované Javy je trochu nepříjemná

V případě, že vám služba nefunguje, je možné, že nemáte nainstalovanou Javu. Tu můžete stáhnout přímo z oficiálních stránek. Pokud služba ani poté nefunguje, povolte si ve svém webovém prohlížeci spouštění Java apletů.

Free Video Downloader

Pokud videa potřebujete stahovat často a používáte operační systém Windows, můžete využít také program Free Video Downloader. V tuto chvíli se nachází ve verzi 1.0.1 a umí stahovat videa ve formátech MP4, FLV a WebM v různé kvalitě. Stačí prostě zkopírovat adresu videa do schránky, v programu stisknout tlačítko Paste, zvolit požadovaný formát a následně kliknout na Download. V políčku Output Folder můžete rovněž zvolit, kam se má stažené video uložit.

Free Video Downloader

Free Video Downloader je jednoduchý a účelný prográmek

Program si kromě YouTube poradí i s Metacafe a dalšími. Zřejmou nevýhodou však je potřeba program instalovat, což se ne každému musí líbit.

 Free Video Downloader

Video se nám již stahuje

Další možnosti

Služeb, programů a doplňků pro prohlížece s obdobnou funkčností existuje opravdu velmi mnoho. V tomto článku uvádíme pouze několik možných variant, které by vás mohly zaujmout. Pokud vám ovšem žádná nevyhovuje, nezoufejte – po chvíli hledání jistě naleznete desítky dalších možností, jak videa stahovat. Některá z nich vám vyhovovat určitě bude. Videa je možné stahovat také přímo z YouTube, a to pomocí VLC Playeru. Více informací naleznete v článku Jak stahovat videa z YouTube bez instalací speciálních programů.

Komentáře

Nahoru