Stáhněte si Google fonty na svůj desktop

Google Fonty byly vymyšleny jako způsob, jak překonat nudná online písma, která jsou používána po mnoho let. S online písmy se designéři mohli spolehnout na cokoliv. Mohli si vybrat libovolné písmo a být si jisti, že bude fungovat všude.

Ale teď přichází Google Fonts i mimo online svět a je možné, aby si vývojáři začlenili krásné fonty i do svých aplikací a využívali je ve svých výtvorech.

Všech 600 Google Fonts bude k dispozici prostřednictvím správce písem SkyFonts. Ten také poté bude automaticky aktualizovat všechny vaše stažené fonty. Pokud SkyFonts používat nechcete, můžete se podívat sem.

Aplikace automaticky přidá všechna písma, která budete chtít, do paměti a vy je pak můžete používat i offline. Tímto způsobem můžete libovolný font uložit lokálně stejně jako jakékoliv jiné písmo, které máte na svém počítači.

A malý bonus na závěr: Pokud bude některý web používat font, který jste si stáhli, bude se načítat rychleji, protože nebude muset toto písmo načítat ze svého online uložiště.

Zdroj: news.softpedia.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru