Tisková zpráva: Sruby od mistrů – 2. řada

Přišli. Nařezali. Zvítězili. A co víc – jsou zpět! 

Nezkrotní stavitelé srubů jsou zpět s netrpělivě očekávanou druhou řadou seriálu Sruby od mistrů! Uvidíte ty nejpropracovanější sruby na světě, nad nimiž budete jenom žasnout! Pro stavaře ze společnosti Pioneer Log Homes je dřina, šibeniční termíny a obrovský tlak každodenním chlebem. Ani při tvrdé práci však mistři ve stavění srubů neztrácí humor a nadhled – můžete se proto těšit na jejich veselé kousky, triky a žertíky na staveništi.

Vraťme se společně do kanadského Williams Lake, kde zaměstnanci společnosti Pioneer Log Homes z těžkých klád sestavují nejneuvěřitelnější sruby na světě, které se obratem stávají pro zákazníky z celého světa domovem nebo víkendovým útočištěm. Pro řadu lidí je kláda jen kládou, poleno polenem a trám trámem, ale pro stavitele srubů je to začátek mistrovského díla!

Věděli jste, že:

–          Společnost Pioneer Log Homes je největším producentem ručně vyráběných srubů na světě.

–          Každá kláda musí vysychat celý rok, než ji lze použít na stavbu domu? Jen tak totiž klesne vlhkost z 25 % na 15 %.

–          Hotový srub sesychá ještě dalších pět let.

–          Stavitelé srubů ze společnosti Pioneer Log Homes nepoužívají žádné hřebíky. Kulatiny do sebe dokonale zapadají přesně vytesanými a vyřezanými dlaby a sedly, k upevnění se případně použijí dřevěné kolíky.

–          Dřevěný srub se obvykle nejprve postaví „nanečisto“ ve výrobní hale, jednotlivé klády pečlivě označí, rozeberou a opět sestaví na místě určení.

–          Sruby jsou ve srovnání s jinými stavbami velmi ekologické – zatímco při výrobě stavebních materiálů jako jsou cihly, beton apod. se uvolňuje značné množství CO2, dřevo na sebe tento skleníkový plyn naopak váže.

–          za každý strom, který použijí ke stavbě, zasadí zaměstnanci společnosti Pioneer Log Homes sedm nových? K dnešnímu dni jich už zasadili více než 1,5 milionu.

Nenechte si ujít podívanou na to, jak vyrůstají sruby za miliony dolarů! Kdo neviděl, neuvěří, co je možné. Nalaďte si druhou řadu Srubů od mistrů na Viasat Explore!

  • EXKLUZIVNÍ PREMIÉRA NA VIASAT EXPLORE
  • Vždy ve středu od 6. května do 5. srpna 2015, ve 21:00 hodin

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru