Srovnávače cen energií

Cena plynu a ceny energií každoročně stoupají. Není proto divu, že začínají vznikat srovnávače energií, které umožňují uživatelům porovnat si jednotlivé nabídky společností a vybrat tu nejvýhodnější nabídku. Uživatelé tak mohou díky těmto online nástrojům ušetřit až několik desítek tisíc za rok.

Srovnávače energií nejenom, že šetří peněženku vás spotřebitelů, ale šetří také váš čas. Nemusíte díky tomu tak trávit hodiny porovnáváním jednotlivých prospektů firem a získají tak snadno orientační přehled cen služeb od jednotlivých dodavatelů energií. Na stránkách srovnávačů energií nechybí ani podrobné návody, které pomohou uživatelům odhadnout, kolik platí měsíčně za energie nyní a kolik by mohli platit u jiného dodovatele (a zjistit si, zda se jim přechod jinam vyplatí či nikoliv). Srovnávače energií jsou prvním mezikrokem na cestě za levnými energiemi. Díky porovnání cen energií a změně dodavatele můžete ušetřit i několik tisíc ročně – zpravidla 8 000 – 15 000 Kč ročně jenom za plyn, dalších pár tísic. Výsledná částka se odvíjí od výše vaší spotřeby – to znamená dle toho, jak moc používáte plyn pro vytápění, respektive, zda plyn slouží jen k ohřevu pokrmů ve vaší domácnosti atd. Vyzkoušejte si také spolehlivý nástroj pro výpočet plynu.

Na těchto stránkách nechybí aní vývoj cen kubíku plynu za posledních 5 let. Asi vás nepřekvapí, že cena plynu od té doby stoupla o 20 až 30 procent. Pokud i vám vadí tento rapidní nárůst cen za plyn. Dle většiny srovnávačů na českém trhu nabízí skutečně levný plyn pouze EON. Plyn za dobrou cenu na několik let dopředu za fixní sazbu. Tak by se dala ve stručnosti charakterizovat aktuální nabídka tohoto dodavatele plynu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru