Srovnávače cen elektřiny

Na stránkách Cena.elektriny.cz si můžete během několika sekund porovnat ceny všech tarifů od nejznámějších tuzemských dodavatelů elektrické energie.

Stačí jen do online kalkulačky vyplnit typ odběru (domácnost, podnikatelský odběr), kraj, ve kterém žijete, sazbu*, typ jističe, spotřebu (kWh / rok) a současného dodavatele. Pak již stiknete tlačítko porovnat nabídky a vyjede vám přehledný seznam všech možných dodavatelů, cena elektřiny a také finální částka, které byste ušetřili, kdybyste odebírali elektřinu právě u těchto vybraných dodavatelů. Výpočet elektřiny nebyl nidky snadnější. Pokud i vy nechcete platit více, než musíte, začněte se také zajímat o to, kde je jak drahá elektřina. RWE v tomto ohledu přestavuje výrazný zlom na tuzemském trhu s energiem. Nabízí dlouhodobě nejnižší ceny energií na českém trhu.

* Tzv. sazba elektřiny je většinou pevně dána způsobem vytápění objektu. Pokud topíte tepelným čerpadlem, máte nárok na výhodnou sazbu D56d. Tato sazba je výrazně výhodnější než standardní D02d, takže většinou není třeba žádný výpočet elektřiny. Jednoduše zvolíte z variant tu, na kterou máte nárok (existují sazby pro elektrické bojlery, přímotopy i akumulační vytápění). Naprostá většina domácností však elektřinu k vytápění nebo ohřevu vody nepoužívá, a proto automaticky spadá pod standardní sazbu D02d.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru