Spustit.cz – sledujte televizi online

Máte doma televizi? Je spousta lidí, kteří se obejdou bez ní – dokonale ji totiž nahradí počítač. Pak jsou naopak domácnosti, které mají chytrou televizi s připojením k internetu. Funkce televize jako prostředku ke sledování vysílaných kanálů už ovšem není tak populární jako dřív. Televizní kanály lze totiž sledovat i přes internet.

Televize byla dříve jedinou moderní vychytávkou, kterou si mohl dovolit běžný člověk. Bavila celou rodinu – děti se dívaly na pohádky, dospělí každý večer sledovali televizní noviny, aby se dozvěděli, co se děje ve světě. Televize začínala nahrazovat tištěné noviny i knihy. Dnes už to tak nevnímáme.

Stále jsou lidé, kteří každý večer uléhají na sedačku a pouští televizi. Je to dlouhodobý zvyk z dob, kdy ještě neměli moc jiných možností. Mladší ročníky už na televizi tolik nelpí, mají totiž mobily, tablety a počítače. Na všech těchto zařízeních si mohou pustit vysílání televize.

8674797024_b73c49020b_z

Kde se dá sledovat televize na počítači?

Vyzkoušejte portál Spustit.cz, kde najdete velký výběr českých, slovenských, britských, amerických a jiných televizí. To své si tam najdou muži (ČT4 online), děti (ČT :D) i ženy (Prima Love). Možná tam objevíte dokonce televizní stanice, o jejichž existenci jste doposud neměli ani tušení. Obrovskou výhodou je skutečnost, že máte přístup také k archivu některých kanálů. Bez problémů si tedy přehrajete díl, který jste minulý týden nestihli zkouknout a pak si pustíte ten aktuální.

Samozřejmě je možné si to dohledat přímo na stránkách jednotlivých televizních kanálů, ale na Sleduj.cz vidíte všechno hezky pohromadě – a rovnou s televizním programem a popisem, zda se daný pořad bude nebo nebude vysílat online. Například na ČT4 se nevysílají online sportovní zprávy.

tvprogram

Dále je možné si na portálu pustit online rádio a přečíst si novinky z televizního světa.

Proč lidé raději sledují televizní programy na jiných zařízeních?

Důvody jsou zřejmé, několik si jich přiblížíme.

Každý se může dívat na to, co ho baví. Ve spoustě rodin je pouze jedna televize, a tak se celá rodina musí dohodnout, na co se bude koukat. To je docela problém, jelikož muže obvykle zajímají sportovní televize a ženy by raději sledovaly seriály. Naproti tomu každý člen má obvykle vlastní mobilní telefon, notebook či tablet, takže si může pustit to, na co se chce opravdu dívat.

Sledování televize odkudkoliv. Televize je obvykle nepřenosná, zato smartphone či notebook si přenesete kamkoliv. Když na to přijde, můžete se dívat třeba z vany.

Pustíte si jakýkoliv program. Na internetu sice nenajdete zdarma ke spuštění kanály, za které si musíte připlácet speciální televizní balíčky, avšak výběr je tam širší. Málokdo chytá na televizi všechny zdarma dostupné programy. Na internetu jsou.

A jak jste na tom vy? Koukáte stále na televizi, nebo jste zvyklí si pouštět televizní kanály na jiném zařízení?

Foto: Flickr – Chris Brown

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru