Dnes vyšlo 15 článků

SprayPrinter překreslí obrázky z telefonu na zeď

Už vás někdy napadlo, že byste zkusili nasprejovat graffiti (legálně samozřejmě)? Třeba na jednu z nudných stěn u vás doma. Pokud ano, estonský startup SprayPrinter by vám to mohl hodně usnadnit.

Přístroj SprayPrinter spolupracuje s telefonem. Stačí si stáhnout aplikaci, ukázat jí co chcete nasprejovat a také kam – můžete tvořit na zeď, auto, dokonce i na oblečení. Přístroj se pak připojí ke spreji a vede vaši ruku. Kreslí prostě tak, jak mu to radí aplikace z telefonu, takže se nespletete a výsledek bude stát za to bez ohledu na váš výtvarný talent.

S nadsázkou by se dalo říct, že SprayPrinter funguje trochu jako jehličková tiskárna. Vytvoří totiž 200 teček za minutu a z nich skládá obraz. Rozdíl je v tom, že přístrojem pohybuje vaše ruka, nikoliv hlava tiskárny. Ano, vytvoření celého obrázku sice chvíli trvá a možná vás z té námahy bude bolet ruka, ale pro krásu se prostě musí trochu trpět.

spray-printer

Za tenhle úžasný vynález může jednorožec

Za zařízením SprayPrinter stojí Mihkel Joala. A víte, jak na to přišel? Jeho dcera chtěla na zeď namalovat jednorožce. Mihkel nešel do obchodu a nekoupil plakát s jednorožcem, jak by to nejspíš udělala většina hodných tatínků. Mihkel se rozhodl vymyslet ruční tiskárnu, aby mohl jednorožce nakreslit.

SprayPrinter úplně ovládl Kickstarter, vybralo se přes 80 000 dolarů, což je vysoko nad původním cílem. V současné době se dá objednat za 247 euro (6 700 Kč) + poštovné. Kromě prodeje hledá SprayPrinter ještě sponzory pro další projekty. V plánu je například vytvoření největší nástěnné malby vytvořené sprejováním. Tato akce by měla být vysílána živě a každý si za 27 dolarů bude moct koupit podpis na této obrovské kresbě.

Skuteční graffiti umělci se sice SprayPrinteru vysmívají, stejně jako se skuteční kytaristé vysmívají Guitar Hero, ale je to docela chytrý nápad, ne?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru