Dnes vyšlo 15 článků

Spotify má přes 100 milionů aktivních uživatelů

Spotify je hudební streamovací služba, která vznikla v roce 2008 ve Švédsku. A před několika dny služba, které šlape na paty konkurence Apple Music, oslavovala úspěšný milník, přičemž ji měsíčně využívá 100 milionů aktivních uživatelů. A téměř 30 % z celkového počtu jsou platící zákazníci.

Znamená to tedy, že více než 70 % uživatelů je neplatících, protože si vystačí s omezenými funkcemi a vydrží občasnou reklamu. Spotify je nejcennějším evropským startupem, jehož valuace dosáhla hodnoty 8,5 miliardy dolarů.

spotify-1360002_1280

Spotify má 100 milionů aktivních uživatelů

V posledním roce obrat společnosti vzrostl o 80 %, za čímž stojí zejména vyšší počet platících uživatelů. Nicméně jablíčková služba Apple Music se svými platícími zákazníky je pro Spotify velkou konkurencí, protože Apple Music nenabízí žádné služby zdarma.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru