Dnes vyšlo 15 článků

Spotify kupuje společnost Findaway zabývající se distribucí audioknih

Spotify kupuje společnost Findaway zabývající se distribucí audioknih

Spotify oznámilo plány na akvizici audioknihy a distribuční společnosti Findaway za nezveřejněnou cenu. Společnost provozuje několik podniků, včetně distribuce audioknih na různé platformy a nabídky služeb tvorby audioknih v rámci své obchodní společnosti Findaway Voices. Společnost páruje autory s vypravěči, což by se mohlo stát novým a cenným zdrojem příjmů pro Spotify.

Díky tomu je Spotify jak komerčním knihkupcem, tak vydavatelem audioknih. „Díky této akvizici budeme schopni urychlit přidání katalogu audioknih na platformu, aby uživatelé mohli efektivně získat veškerý zvukový obsah, který chtějí, na jedné platformě,“ říká Nir Zicherman, vedoucí audioknih na Spotify.

Zicherman říká, že se tým zaměřuje na „inovaci“ v prostoru, aby se audioknihy staly „bohatším zážitkem“, a také na „demokratizaci“ v tom, že více lidí může vytvářet a vydávat více audioknih. Chce také pracovat na objevování audioknih, na což se vždy zaměřovala u hudby a podcastů.

Zicherman odmítl sdílet jakákoli specifika týkající se exkluzivit, která by mohla zahrnout do strategie Spotify audioknihy, ale chválila práci společnosti s tvůrci. „Voices v současné době umožňuje tvůrcům široce distribuovat,“ říká, „a to je velmi důležitá součást nabídky a něco, co plánujeme zachovat a nadále podporovat. Myslíme si, že je to součást toho, co dělá platformu tak výkonnou.”

Zicherman také říká, že základní aplikace Spotify pravděpodobně získá více audioknih na začátku roku 2022, kdy tam začnou distribuovat obsah určitá partnerství s otevřeným přístupem. (Storytel, hlavní aplikace pro streamování audioknih, je prvním partnerem.) Tyto kroky však nejsou první, které signalizují zájem Spotify o prostor audioknih. V lednu spolupracovala s youtubery a celebritami na distribuci čtení klasických knih, jako je Frankenstein, a také spolupracovala s J.K. Rowling’s Wizarding World vydá Harryho Pottera a Kámen mudrců ve zvukové podobě. A co je nejdůležitější, akvizice poskytne Spotify nový způsob, jak vydělat peníze, a přitom zůstat v audio byznysu.

Zdroj, foto: theverge.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru