Sportujte pro ostatní s aplikací EPP

Slíbili jste si, že letos konečně zapracujete na vysněné postavě do plavek a pořád nic? Určitě nemáte tu správnou motivaci, která by vás donutila zvednout zadek a jít ven. A co kdybychom vám řekli, že za to, že se půjdete proběhnout, pomůžete někomu, kdo to opravdu potřebuje?

Nadace ČEZ vytvořila aplikaci EPP, která vám měří vaši aktivitu a dává vám za ni body. Vy ty body pak věnujete projektům, které se vám líbí. A když projekt podpoří dostatečný počet lidí a získá tím plný počet bodů, skupina ČEZ mu daruje potřebnou finanční částku.

Nemusíte být zapálený sportovec

Je sice pravda, že aplikace může fungovat jako sporttracker a měřit vám rychlost, vzdálenost a čas, ale primárně není určená sportovcům. Používat ji může každý běžný člověk, který se občas projede na kole nebo proběhne. Body získáváte za různé aktivity – jízdu na kole, bruslení, lyžování, turistiku, ale také chůzi (můžete si aplikaci zapnout, když jdete na nákup) nebo skákání! Aplikace byla totiž představena u příležitosti hokejového mistrovství a ČEZ zamýšlí, že ji budou používat fanoušci, tak proto to skákání.

epp

„Malé i větší dobročinné projekty podporujeme pravidelně, teď ale navíc zapojujeme veřejnost, aby nám pomohla vybrat, komu dalšímu pomoci. V podstatě budeme energii lidí posílat dál. Čím víc se jich zapojí, tím lépe. Každý bod je důležitý,“ uvedl generální ředitel Skupiny ČEZ Daniel Beneš.

Jak pomáháte?

Vyberete si aktivitu, prioritu měření a spustíte měřič. Jakmile aktivitu zastavíte, aplikace vám přidělí body. Ty potom věnujete projektu, který si vyberete. Je mezi nimi například nová lipová alej, dětské hřiště, plošina pro Ondru nebo dokončení klubovny.

podporovane_projekty

Funkčnost aplikace dobře ilustruje přímo tutoriál od ČEZu:

Stahujte na Google Play a Appstore a přispějte svou troškou do mlýna. Každý bod se počítá. A aspoň budete mít motivaci se trochu pohybovat.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru