Dnes vyšlo 15 článků

Sportovní auto z 3D tiskárny budou milovat všichni fanoušci Top Gearu

Co můžete vytvořit s 3D tiskárnou, hliníkem a uhlíkovým vláknem? Pokud jste kalifornský podnikatel Kevin Czinger, máte všechno, co potřebujete k vytisknutí elegantního sportovního auta.

Kevin Czinger je CEO startupu Divergent Microfactories, který sídlí v San Franciscu. A právě tento startup vytiskl sportovní auto The Blade, které by jistě naplnilo sny nejednoho chlapce (nebo dospělého muže).

615_413_701BFinM

High-endový sportovní vůz je určený všem, kteří si potrpí na rychlost a design. Zároveň nabízí skvělý poměr výkonu a hmotnosti, protože byl vyroben z nejlehčích možných materiálů. Váží asi 680 kg a prý bude o polovinu ekologičtější než běžné vozy. Čtyřválcový motor s výkonem 700 koní zajistí neuvěřitelnou rychlost a z nuly na sto to The Blade zvládá za 2,2 sekundy!

ss

Rovnou vám prozradíme, že ne úplně celé auto bylo vytištěno. Motor a sedadla jsou vyrobena tradičně, zato podvozek byl poskládaný z několika částí vytisknutých z hliníku a uhlíkových vláken. Díky tomu je auto tak lehké.

V současné době existuje jen jeden prototyp, ale CEO Czinger doufá, že se jeho nový způsob výroby aut uchytí. Přál by si to proto, aby se snížila hmotnost aut a zlepšilo se životní prostředí (vzhledem k nižším emisím).

Komentáře

Nahoru