Dnes vyšlo 15 článků

Spoluzakladatel aplikace WhatsApp vyzývá: #deletefacebook

Spoluzakladatel aplikace WhatsApp, která v současné chvíli patří k majetkům Facebooku, vyzval uživatele na svém Twitteru, aby přestali používat Facebook a aplikaci smazali. Reagoval tak na kauzu, kdy datový analytik Christopher Wylie v úterý přiznal, že společnost Cambridge Analytica zneužila téměř 50 milionů facebookových profilů pro kampaň Donalda Trumpa.

It is time. #deletefacebook

Krátké, výstižné. “Už je čas. #vymažtefacebook“. Spoluzakladatel aplikace WhatsApp, kterou Facebook odkoupil za 19 bilionů dolarů, poslal do světu zprávu, aby lidé přestali facebook pužívat. Brian Acton se tak připojil k dalším, kteří začali bojkotovat sociální síť poté, co datový analytik Christopher Wylie přiznal, že jako zaměstnanec společnosti Cambridge Analytika vytvořil systém, který dle jeho slov zneužil profily téměř 50 milionů Američanů k podpoře kampaně Donalda Trumpa.

Acton odešel z Facebooku již v létě 2017 a založil vlastní neziskovou organizaci. WhatsApp byla prozatím nejdražší investicí Facebooku.

Na situaci samozřejmě již reagoval i Facebook, který odvolal svého šéfa bezpečnosti Alexe Stamose. I tak se ale jeho akcie propadly o 10%. Je už ale téměř jisté, že celá situace neskončí pouze u toho. Američtí politici již volají po tom, aby se Mark Zuckerberg opět dostavil před vyšetřovatele.

Zdroj: TechInsider

Vystudovala humanitní studia na UK. Kávoholik, cestovatelka a spolumajitelka Kavárny Kočičí v Karlíně. Ve volném čase zpívá s kapelou a hraje v divadle. Miluje knihy, nesnáší kukuřici a její životní sen je trvale žít na Islandu.

Komentáře

Nahoru