Dnes vyšlo 15 článků

Spolupráce České pošty a AliExpressu zajistí doručení do 10 ti dnů od objednání

Spolupráce České pošty a AliExpressu zajistí doručení do 10 ti dnů od objednání

Česká pošta se svého postavení na českém trhu jen tak vzdávat nechce. Pro zvýšení obliby služeb se totiž rozhodla k přeshraničnímu kroku. Nevyužitý potenciál zhlédla v dopravování zboží z čínského eshopu AliExpress. 

Doručení zásilek z eshopu většinou trvá velmi dlouho. Je běžné, že se na zásilku čeká několik měsíců. Nyní Česká pošta začala spolupracovat přímo s tržištěm AliExpress. Výsledkem dohody bude doručení balíčku zákazníkovi nejdéle do 14 ti dnů, běžně však do 10 ti dnů. Dohoda je platná již teď, ale v praxi se uplatní od začátku nového roku. Testovací zkouškou bude čínská obdoba Black Friday, Česká pošta tak vyzkouší, jak bude doručování fungovat a co případně vylepšit.

Česká pošta informovala o novince prostřednictvím svého instagramového profilu. Balíčky budou odesílány přes celní přepraviště v Belgii. Díky tomu se k zákazníkům dostanou rychleji. Na zásilky se nebude vztahovat platba žádného dalšího cla. Česká pošta bude postupem času spolupráci rozšiřovat. Cílem je, aby se Česká republika v rocd 2012 zařadila do skupiny zemí, kde budou zásilky doručovány do 10 ti dnů od objednání. Při doručení prostřednictvím České pošty také budou mít zákazníci jistotu, že zásilka nebude zatížena dodatečnou daní z přidané hodnoty nebo clem, protože zásilky budou předem propuštěny do volného oběhu v rámci EU v Belgii. Pro zákazníky se při nákupech nic nemění, postup zadávání objednávek přes Aliexpress zůstává stejný.

„Při aktuální slevové akci jde o pilotní spolupráci, jejímž cílem je co nejrychlejší dodání zboží koncovým zákazníkům. Proto budou objednávky odesílány jako vnitrostátní zásilka v rámci ČR. Spolupráce s Českou poštou je pro tento globální e-shop logická, protože nabízíme nejširší logistickou síť v Česku,“ říká Martin Hurda, manažer mezinárodního obchodu České pošty.

 

Zdroj, foto: ceskaposta.cz

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru