Společnosti vás mohou na Facebooku sledovat. Jak tomu zabránit?

Facebook je perfektní platforma, pokud chcete zůstat v kontaktu se svými přáteli a rodinou. Nicméně bezplatná sociální síť si vybírá svou daň trochu jinak. Ukládá si spoustu osobních informací, které využívají s vašim povolením především inzerenti ke svému prospěchu.

Uživatelé zapomínají, že když stáhnou nějakou aplikaci anebo se přihlásí na nějakou stránku prostřednictvím účtu na Facebooku, umožňují těmto společnostem nahlédnout do svého profilu. Váš profil často zahrnuje e-mailovou adresu a telefonní číslo, dále také historii pracovního života a aktuální polohu. A v neposlední řadě takové společnosti získávají přístup také k informacím o vašich přátelích.

Pokud se obáváte o své soukromí na Facebooku, můžete udělat dvě věci:

  1. Odhlásit sledování reklamy.
  2. Přejít na seznam aplikací, kde jste přihlášení, a změnit povolení.

Facebook své nastavení vylepšil. A zde vám přinášíme návod krok za krokem, jak se o vše postarat.

1.

Nejprve se budeme zabývat sledováním reklamy. Klikněte na šipku v pravém horním rohu.

fb01

2.

Vyberte Nastavení.

fb02

3.

Klikněte na Reklamy.

fb03

4.

V každé sekci reklam klikněte na tlačítko Upravit.

fb04

5.

V každé sekci nastavte, zda chcete, abyste reklamy viděli či nikoliv. Upravíte, zda chcete vidět online reklamy o Facebooku založené na zájmech a zda může Facebook vaše předvolby použít pro zobrazování reklam v aplikacích a na webech mimo společností Facebooku.

fb05

6.

Ve třetí části nastavíte, kdo vše vidí sociální akce spárované s reklamami. Vyberte možnost Nikdo.

fb6

7.

U aplikací je potřeba jít trochu hlouběji. Vpravo nahoře stiskněte symbol zámku.

fb7

8.

Facebook nabízí nastavení soukromí přes tlačítko Prohlídka soukromí, u něhož je dinosaurus.

fb8

9.

Nicméně doporučujeme jít hlouběji do nastavení, a proto zvolte možnost Podívejte se na další nastavení.

fb9

10.

Jakmile jste v nastavení, přejděte na Aplikace.

fb10

11.

Zde uvidíte veškeré aplikace, které mají přístup k vašemu profilu. Nezapomeňte kliknout na tlačítko Zobrazit vše, aby se vám zobrazil kompletní seznam aplikací.

fb11

12.

Jakmile najedete ukazatelem myši na jednu za aplikací, zobrazí se vám symbol tužky, přes kterou můžete upravit nastavení, anebo křížek, přes který aplikaci odstraníte.

fb12

13.

Aplikace má přístup k mým údajům na profilu, seznamu přátel, e-mailové adrese, aktuálnímu místu pobytu a k tomu, co se mi líbí.

fb13

14.

Když v nastavení aplikací nalistujete níže (pod seznam aplikací), máte zde další nastavení. Můžete vypnout upozornění aplikace a pozvánky z her. A také nastavíte informace o aplikacích, které používají vaši přátelé.

fb14

15.

Když zvolíte Aplikace, které používají ostatní, můžete vidět všechny údaje, které vidí vaši přátelé a aplikace, které vaši přátelé používají.

fb15

Nastavte si soukromí na Facebooku podle svého uvážení.

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru