Tisková zpráva: Společnosti RMI a NPE budou investovat do jihoafrické firmy Fintech Entersekt s cílem urychlit globální expanzi

Společnosti Rand Merchant Investment Holdings (JSE:RMI) prostřednictvím svého inovativního hubu AlphaCode pro podnikatele ve finančních technologiích a službách a bankovní fond Nedbank Private Equity (“NPE”), koupily, přes investiční fond BoE Private Equity Investments, minoritní podíly ve společnosti Entersekt v hodnotě několika miliónů dolarů.

Firma Entersekt sídlí ve městě Stellenbosch a patří mezi inovativní společnosti na poli zabezpečení aplikací a přihlašovacích (autentizačních) technologií.

Získanou kapitálovou injekci firma využije k financování mezinárodní expanze a také na investice do výzkumu a vývoje. Transakce byla již odsouhlasena všemi orgány státního dozoru, včetně Antimonopolního úřadu Jihoafrické republiky.

Společnost Entersekt se zaměřuje na globální firmy, které potřebují uživatelsky přívětivé a bezpečné technologie pro přihlašování do svých zákaznických systémů. Patentované zabezpečovací produkty firmy Entersekt již chrání více než 100 miliónů transakcí měsíčně a splňují ty nejpřísnější globální bezpečnostní předpisy orgánů státního dozoru. Přestože se primárně firma Entersekt zaměřuje na zabezpečení finančních transakcí, naše produkty a řešení mají širší možnosti použití i v jiných oborech, jako je například zdravotnictví nebo pojišťovnictví, kde je rovněž vyžadováno kvalitní zabezpečení v souladu s ustanovením platných zákonů a požadavků orgánů státního dozoru.

Patentovaná řešení firmy Entersekt vytváří bezpečný most mezi firmami a jejich zákazníky a zákazníci z řad bank potvrzují až 99% snížení rizika zpronevěry finančních prostředků z mobilních telefonů po instalaci tohoto řešení. Firma Entersekt již zabezpečila několik velkých bankovních domů, včetně bank Absa, Nedbank, Capitec, Investec, Swisscard, Equity Bank, Ecobank, Pluscard a First Bank of Colorado. Firma své služby navíc rozšiřuje i mimo bankovní sektor a svá autentizační řešení dodává, mimo jiné, firmě Old Mutual. Kromě toho společnost Entersekt stále rozšiřuje nabídku svých produktů a služeb a podepsala distribuční smlouvy v Evropě a USA.

Mobilní autorizace a zabezpečení přihlašování patří mezi rychle rostoucí průmyslové obory. Kvalitní zabezpečení umožňuje přes mobilní telefon provádět riskantnější finanční transakce a operace jednoduše a bez nutnosti složitých autorizačních řešení. V poslední době například jeden z klientů našeho zákazníka provedl převod 65 miliónů dolarů přes mobilní telefon zabezpečený šifrovací technologií společnosti Entersekt.

Technologie firmy Entersekt podstatně snižují riziko zpronevěry a přitom nabízí stejnou úroveň zabezpečení jako ostatní, podstatně dražší technologie.

Dominique Collett, ředitel společnosti RMI pro investice a ředitel klubu AlphaCode vysvětluje důvod investice takto: “Firma RMI se prostřednictvím klubu AlphaCode snaží hledat investice do finančních služeb nové generace. Zajímáme se o firmy s vysokým růstem, které mají silný manažerský tým a jsou připraveni posunout se do další etapy růstu. Společnost Entersekt všechna tato kritéria splňuje. A protože firma RMI má celosvětové zkušenosti s investicemi a rozvojem firem a umíme poskytnout růstový kapitál, takže věříme, že se tato investice vyplatí a stane se součástí našeho portfolia těch nejlepších investic. Jedná se o druhou investici klubu AlphaCode po investování do fondu Merchang Capital, který malým a středním podnikatelům poskytuje provozní kapitál.”

Marthin Greyling, ředitel investičního fondu Nedbank Private Equity, řekl: “Investice do společnost Entersekt je velmi lákavá, protože firma má za sebou velké úspěchy a své produkty a služby dodává předním finančním institucím po celém světě. Navíc má strategické výhody zejména v zabezpečování mobilních aplikací a finančních transakcí, což její přitažlivost ještě zvyšuje. Těšíme se na spolupráci s klubem AlphaCode a se stávajícími akcionáři společnosti a věříme, že se nám podaří naplnit globální růstové cíle.”

“Je pro nás veliká čest, že se investoři takového kalibru rozhodli nám pomoci s naplňováním naší dlouhodobé vize,” řekl Schalk Nolte, generální ředitel firmy Entersekt.

“Těšíme se na spolupráci na úrovni představenstev obou firem a věříme, že společně využijeme potenciál na globálních trzích. Nyní můžeme urychlit náš zdravý organický růst a rychle se etablovat na nových územích. Máme silné pozice v Africe, Evropě i Spojených státech Amerických, ale naše technologie jsou velkým přínosem i pro zákazníky v ostatních regionech. Po zabezpečení mobilních aplikací a transakcí je celosvětově velká poptávka, protože firmy jednak nabízí zákazníkům nové, moderní služby a musí také dodržovat předpisy orgánů státního dozoru. Naše služby tak pro ně představují další možnost růstu a jejich využitelnost stále roste.”

O společnosti Entersekt

Entersekt je inovátor v oblasti autorizace a zabezpečení aplikací. Firma nabízí jedinečný přístup k zabezpečení prostřednictvím výkonných digitálních certifikátů pro mobilní telefony a další přístroje, které společnostem z oboru finančních služeb a jejich zákazníkům nabízí špičkovou ochranu před zpronevěrou a zneužitím. Platforma společnosti Entersekt je postavena na otevřených technologiích, rozšiřitelnosti a snadné integraci do různých systémů. Patentované zabezpečovací technologie firmy Entersekt chrání milióny zařízení a transakcí každý den a splňují ty nejpřísnější světové požadavky na bezpečnost finančních služeb. Firmy z celého světa využívají služeb společnosti Entersekt pro udržení důvěry zákazníků a také pro vytváření bezpečných a spolehlivých nových mobilních a online finančních služeb. www.entersekt.com.

O společnosti BoE Private Equity Investments

BoE Private Equity Investments je investiční nástroj banky Nedbank Private Equity, která patří mezi přední investory do soukromých firem v jižní Africe. Firma má za sebou dlouhou historii investic do úspěšných firem a partnerství z celé řady různorodých průmyslových oborů a sektorů. www.nedbank.co.za

O společnosti Rand Merchant Investment Holdings

Rand Merchant Investment Holdings, známá také pod názvem RMI Holdings, je investiční holdingová společnost kotovaná na burze JSE se zkušeným týmem investorů a finančních specialistů, kteří se na věci dívají jiným způsobem než obvykle a aktivně vyhledávají vhodné investiční příležitosti a partnerství, jejichž cílem je z pozice vlivného akcionáře optimalizovat manažerské týmy společností pro dosahování co nejlepších výsledků. www.rmih.co.za.

O klubu AlphaCode

AlphaCode je klub pro novou generaci podnikatelů ve finančních službách, jehož cílem je vytvořit podnikatelský ekosystém v tomto oboru spojením podnikatelů, odborníků a názorových tvůrců, kteří si mohou vzájemně vyměňovat své znalosti a postupně vytvořit nový obraz oboru finančních služeb. Klub AlphaCode založili zakladatelé společnosti RMI s cílem identifikovat nové možnosti na trhu finančních služeb a vytvořit trvale udržitelná partnerství. www.alphacode.club

Přečtěte si zdrojovou textovou zprávu na webových stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20170606006716/en/

Kontaktní informace:

Entersekt:

Jeanne Maartens, +27 21 815 2800

Viceprezidentka pro marketing

jeanne@entersekt.com

nebo

RMI/AlphaCode:

Michelle K Blumenau, +27 83 273 9891

michelle@turquoisepr.co.za

nebo

Nedbank Private Equity/BoE Private Equity Investments:

Marthin Greyling, +27 11 295 8320

marthing@nedbank.co.za

Zdroj: Rand Merchant Investment Holdings, BoE Private Equity Investments a Entersekt

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Zdroj: ČTK/Protext

Komentáře

Nahoru