Dnes vyšlo 1 článků

Tisková zpráva: Společnosti CNNIC a IP Mirror uvádějí na trh čínskou verzi domén „.COM“ a „.NET“

Nové domény nejvyšší úrovně charakterizují firmy pro čínské internetové uživatele.

Společnost China Internet Network Information Center (CNNIC) ve spolupráci se společností IP Mirror připravuje uvedení nových domén nejvyšší úrovně v čínském jazyce – „.Gongsi“ (v čínštině „.COM“) a „.Wangluo“ (v čínštině „.NET“). Tyto čínské ekvivalenty domén „.COM“ a „.NET“ budou atraktivní pro firmy, které mají obchodní zájmy v Číně. Než budou domény otevřeny pro registraci veřejnosti, držitelé ochranných známek by se měli zaregistrovat během období Sunrise nebo Pioneer, aby si zajistili svá práva na ochranné známky.

„Gongsi“ a „Wangluo“ jsou čínské fonetické výrazy, které znamenají „Společnost“ a „Síť“. Skutečné čínské znaky vyjadřující názvy těchto domén jsou na obrázku.

Fotografie – https://photos.prnewswire.com/prnh/20140626/123490

Čína má největší komunitu internetových uživatelů. Díky tomu jsou čínské domény považovány za ztělesnění rostoucí tržní hodnoty. Vlastnictví doménového názvu s příponou „.Gongsi“ nebo „.Wangluo“ zvyšuje důvěryhodnost firem a jejich dostupnost na čínském trhu. Přední čínský webový portál Sohu plně využil doménové názvy „.Gongsi“ a „.Wangluo“ jako součást své marketingové kampaně pro Mistrovství světa 2014. Pan Zhang Chao Yang, generální ředitel společnosti Sohu, vysvětluje: Na rozdíl od předchozích ročníků, toto Mistrovství světa patří mobilním zařízením a sdílení videa na webových stránkách. Webové stránky serveru Sohu s čínskými doménami — „Sohu Shijiebei.Wangluo“ (https://xn--rhqt05c8kc46p54c.xn--io0a7i) („Sohu World Cup“) a „Baxi Shijiebei.Wangluo“ (https://xn--rhqr00bc8gunoxzx.xn--io0a7i) („Brazil World Cup“) umožnily čínským internetovým uživatelům rychle vyhledat na cestách obsah serveru Sohu týkající se Mistrovství světa. Vyjadřují jedinečnou zprávu o samotné společnosti a její snaze být ve spojení se svými zákazníky. Doménový název s příponou „.Gongsi“ nebo „.Wangluo“ poskytuje konkurenční výhodu komukoli, kdo má obchodní zájmy na čínském trhu.

Aby se zajistila ochrana práv držitelů ochranných známek, jsou období včasné registrace domén „.Gongsi“ a „.Wangluo“ rozdělena do tří po sobě následujících fází. V průběhu období Sunrise (od 1.7.2014) je registrace otevřena pouze pro zájemce o registraci ochranných známek v databázi Trademark Clearinghouse (TMCH). V následujícím období Pioneer (od 31. července 2014) se mohou registrovat držitelé ochranných známek registrovaných ve vládních agenturách mimo databázi TMCH. Tato prioritizace registrací, založená na pořadí zájemců, pomáhá vlastníkům ochranných známek chránit jejich značky. V následujícím období Landrush (od 21.srpna 2014) budou zákazníci vyzváni, aby se ucházeli o své požadované doménové názvy, aby se předešlo sporům. IP Mirror, blízký obchodní partner společnosti CNNIC, pomáhá zákazníkům získat požadované doménové názvy „.Gongsi“ (https://www.ipmirror.com/domain/register/%E5%85%AC%E5%8F%B8) a „.Wangluo“ (https://www.ipmirror.com/domain/register/%E7%BD%91%E7%BB%9C), a tím si udržet náskok před konkurencí.

Logo – https://photos.prnasia.com/prnh/20140626/8521403693LOGO

###

O společnosti CNNIC

China Internet Network Information Center (CNNIC) je státní instituce odpovědná za správu a provoz čínské internetové infrastruktury. Slouží jako národní síťové informační centrum. Zaměřuje se na správu a řízení internetu, správu domén, vývoj a globální výměnu.

www.cnnic.cn

O společnosti IP Mirror

Společnost IP Mirror byla založena v roce 2000. Je celosvětově akreditovaným registrátorem více než 1000 doménových přípon. IP Mirror je známý a důvěryhodný poskytovatel registrace a správy firemních doménových názvů. Svými hlubokými odbornými znalostmi pomáhá společnostem chránit své online značky, zejména pokud jde o Asii.

www.ipmirror.com

Kontaktní informace

Paní Xue Ying

xueying@cnnic.cn

+86-010-58812647

Paní Letitia Thian

marketing@ipmirror.com

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru