Tisková zpráva: Společnosti 21st Century Fox a Bundesliga oznámily, že navázaly průkopnickou spolupráci v oblasti mediálních práv

Společnosti 21st Century Fox a Německá fotbalová liga (Deutsche Fussball Liga) (DFL) dnes oznámily, že uzavřely několik víceletých smluv na vysílání fotbalové Bundesligy pro stovky milionů fanoušků v Severní a Jižní Americe, Evropě a Asii prostřednictvím globální sítě televizních stanic společnosti 21st Century Fox.

Smlouvy pro vysílání v Asii a na americkém kontinentě byly uzavřeny na pět let, pro Evropu na dva roky. Podrobnosti o finanční stránce nebyly zveřejněny.

Smlouvy se týkají globální distribuční sítě společnosti 21st Century Fox, která zahrnuje oblasti jako například Spojené státy americké, Brazílii, Kanadu, Čínu (v angličtině), Indonésii, Itálii, Japonsko, Mexiko, Nizozemí a mnoho dalších zemí.

Celkem se smlouvy týkají 80 zemí nebo teritorií na čtyřech světadílech a zahrnují tři divize společnosti 21st Century Fox, kanály: Fox International Channels, Fox Sports a Sky Italia. Podle podmínek smlouvy bude mít společnost 21st Century Fox zaručena exkluzivní práva, kromě určitých vyhrazených práv, na vysílání Bundesligy na americkém kontinentě a v Asii, (kromě Indie a Oceánie), stejně jako Itálii, Nizozemí a Belgii.

Smlouvy, které vstoupí v platnost v sezóně 2015-16 zahrnují práva na všech 306 zápasů Bundesligy každý rok, stejně jako na soutěže DFL-Supercup a Bundesliga Relegation Playoffs. Kromě toho získá společnost 21st Century Fox práva na distribuci digitálního obsahu, včetně možnosti vysílat zápasy DFL prostřednictvím nových i stávajících oprávněných online televizních stanic, stejně jako na mobilní zařízení ve smluvních teritoriích.

“Jak na hřišti, tak mimo ně se Bundesliga zařadila mezi nejprestižnější fotbalové soutěže na světě,” řekl James Murdoch, zástupce provozního ředitele společnosti 21st Century Fox. “Těšíme se na spolupráci s německou ligou DFL v následujících pěti letech, abychom rozšířili naše jedinečné globální portfolio sportovních kanálů a přinesli značku Bundesligy do každého koutu světa.”

Christian Seifert, generální ředitel německé fotbalové ligy DFL Deutsche Fussball Liga, dnes uvedl:“Tyto smlouvy jsou důkazem toho, že Bundesliga se oprávněně zařadila mezi pro média nejprestižnější sportovní události v mezinárodním měřítku. Společnost 21st Century Fox je partner, který může poskytnout německému fotbalu v globálním měřítku příležitost se zviditelnit a rozvíjet se do budoucna. Vítáme tyto smlouvy jako výraz důvěry, že se bude Bundesliga v následujících letech dále rozvíjet.”

Společnost 21st Century Fox bude na základě nových smluv rovněž profitovat z faktu, že společnost Sky Deutschland je oficiálním partnerem a poskytovatelem domácího vysílání Bundesligy v Německu. Produkční zdroje společnosti Sky Deutschland zaručí fanouškům komplexní pokrytí zápasů Bundesligy a odborné komentáře prezentované ve stylu, který je šitý na míru jednotlivým regionům.

O společnosti DFL Deutsche Fussball Liga

Hlavní funkcí společnosti DFL Deutsche Fussball Liga je organizace a marketing profesionálního fotbalu v Německu. Byla založena v květnu 2001a její náplň je velmi různorodá. Organizuje harmonogram zápasů, který musí mít bezproblémový průběh, musí být dobře vyvážený a zejména musí představovat atraktivní soutěž profesionálních německých hráčů. Klíčovým elementem společnosti DFL je licencování 36 profesionálních klubů v první i druhé Bundeslize a další posilování její značky, což je hlavním pilířem strategie této organizace. Součástí této strategie je rovněž neustálý rozvoj a marketing „domácích“ produktů a společnost DFL se v tomto duchu stala od svého založení poskytovatelem obsahu. Další důležitou součástí běžné činnosti této organizace je strategické řízení značky jak v národním, tak mezinárodním kontextu jako základu pro další rozvoj tržeb z marketingu.

O společnosti 21st Century Fox

Společnost 21st Century Fox (burzovní index NASDAQ: FOX, FOXA; ASX: FOX, FOX LV) je přední světový poskytovatel kabelové televize, producent vysílání, filmů, placeného televizního vysílání a satelitního příjmu na šesti kontinentech celého světa. Společnost má téměř 1,5 miliardy předplatitelů, kterým každodenně přináší programy ve 100 jazycích. Společnost 21st Century Fox provozuje globální síť a zařízení pro kabelovou televizi a vysílání, včetně kanálů jako například FOX, FX, FXX, FS1, Fox News Channel, Fox Business Network, Fox Sports, Fox Sports Network, National Geographic Channels, MundoFox a STAR; dále filmové studio Twentieth Century Fox Film a studia pro televizní produkci Twentieth Century Fox Television a Shine Group. Společnost rovněž nabízí špičkový obsah milionům předplatitelů placených televizních služeb v Evropě a Asii, jako jsou například Sky Deutschland, Sky Italia a má vlastnický podíl ve firmách BSkyB a Tata Sky.

Kontakty

DFL Deutsche Fussball Liga

Susanne Jahrreiss

Tel : +49 69 / 6 50 05-333

Email : presse@bundesliga.de

nebo

21st Century Fox

Dan Berger

Tel: +1-310-369-1274

Email : dberger@21CF.com

nebo

Miranda Higham

Tel : +44-(0)-20-7019-5632

Email : mhigham@21cf.com

Zdroj: 21st Century Fox

Tuto tiskovou zprávu si můžete prohlédnout online na adrese:

https://www.businesswire.com/news/home/20131013005055/en

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru